w

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato na kolejnej zapowiedzi. Maska jak w Viperze!

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato teaser
Alfa Romeo Giulia SWB Zagato na kolejnej zapowiedzi. Maska jak w Viperze!

Włosi podgrzewają atmosferę wokół debiutu unikatowej konfiguracji swojego flagowego modelu, która została stworzona przez słynne biuro projektowe.

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato ma nawiązywać do tradycji, podkreślać kunszt inżynierów i zaimponować całemu światu motoryzacji. Krótko mówiąc, ma przed sobą serię trudnych wyzwań. Znamy jednak fantazję oraz talent twórców pasty i pizzy, dlatego coś czujemy, że może się udać.

Nowe grafiki ujawniają nieco więcej szczegółów, z których można już coś wywnioskować. Front został zaprojektowany w zgodzie z najnowszym nurtem stylistycznym, który został zaszczepiony w Tonale. Zdradzają to wąskie, zadziornie spoglądające reflektory i legendarny grill.

Alfa Romeo Giulia SWB Zagato
Fragment wnętrza może sugerować rezygnację z tylnych drzwi

Uwagę zwraca ogromna maska, która będzie otwierana od strony szyby. Sprawia wrażenie tak szerokiej, że najpewniej zachodzi na błotniki. Nie zabrakło też wlotów powietrza i logo koniczynki, która nawiązuje do sportowych wersji zwanych Quadrifoglio. Czy projektanci zachowają czterodrzwiowe nadwozie? Niekoniecznie. Być może będzie to sportowe coupe.

Co ważne, Zagato nie uległo ekologicznemu lobby (przynajmniej nie w stopniu całkowitym) i pozostawiło spalinowy układ napędowy. Pod maską znajduje się doładowany silnik V6 o pojemności 2,9 litra.

 

W swojej dotychczas najmocniejszej wersji oferuje 532 konie mechaniczne (Giulia GTAm). Niewykluczone, że na potrzeby unikatowej konfiguracji zostanie dodatkowo podkręcony. Napęd tylny z pewnością pozostanie, podobnie jak przekładnia automatyczna.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i trzymać kciuki za udaną premierę. Alfa Romeo Giulia SWB Zagato zadebiutuje w najbliższych tygodniach, a pierwsze egzemplarze z limitowanej serii trafią do klientów wiosną 2023 roku. Ceny nie zostały ujawnione.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Największy grill BMW

Tak dużego grilla BMW jeszcze nie było. „Bawarczycy przesadzili”

Bugatti Mistral

Rimac dostarczy silnik do nowego Bugatti. Bez obaw, nie będzie elektryczny