w

Renault Scenic 2024 blisko debiutu. Karty zostaną odkryte we wrześniu

Renault Scenic 2024
Renault Scenic 2024 blisko debiutu. Karty zostaną odkryte we wrześniu

Francuzi są już gotowi do zaprezentowania nowej generacji kultowego modelu. Wszystkiego dowiemy się już na początku września.

Renault Scenic 2024 będzie jednak dalekie od tradycji. Łącznikiem między kolejnym a poprzednimi wcieleniami ma pozostać praktyczny charakter. Cała reszta kluczowych cech będzie jednak inna – począwszy od designu, a skończywszy na technologii.

Francuzi już jakiś czas temu zaprezentowali model studyjny, który zapowiadał wersję produkcyjną. Sugeruje on nadwozie crossovera oraz pokaźne rozmiary. Już dziś można być pewnym, że projekt będzie odpowiadał najnowszym trendom.

Renault Scenic 2024 – co o nim wiemy?

Nowe wcielenie tego modelu wykorzystuje platformę CMF-EV. Cóż to oznacza? Obecność elektrycznego układu napędowego. Tylko elektrycznego. Należy założyć, że wersja spalinowa nie będzie oferowana.

Biorąc pod uwagę gabaryty, Renault Scenic 2024 zostanie uplasowane nad Megane E-Tech. Jego długość powinna przekraczać 4,5 metra. Na oficjalne dane techniczne musimy jednak poczekać jeszcze kilka dni.

Renault Scenic 2024
Renault Scenic 2024

Scenic E-Tech może być oferowany w różnych wariantach mocy. Duże prawdopodobieństwo, że oferta będzie zbliżona do tej, którą oferuje Nissan Ariya. Te samochody mogą mieć ze sobą sporo wspólnego ze względu na przynależność do jednego aliansu.

>Renault Austral 1.3 Mild Hybrid Auto – test, cena, dane techniczne

Wersja siedmiomiejscowa, czyli przedłużona nie jest planowana. Klienci, którzy będą oczekiwali trzech rzędów będą mieli do wyboru Renault Espace, które zachowało jednostki spalinowe, co jest dobrą wiadomością.

Francuzi prężnie rozwijają swoją gamę. Wśród nowości znajdują się Austral, wspomniane Espace, Megane E-Tech, a teraz jeszcze pojawi się elektryczny Scenic. Klienci będą mieli naprawdę pokaźny wybór, co z pewnością ich ucieszy. Najważniejsze jednak, by ceny były konkurencyjne. Na nie trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowa Skoda Superb - wnętrze

Nowa Skoda Superb – wnętrze. Czesi pozytywnie zaskoczyli

Alfa Romeo 33 Stradale

Alfa Romeo 33 Stradale. Włosi nadrabiają stracone lata