w

Renault Arkana w teście łosia: Całkiem niezły wynik francuskiego SUV-a (wideo)

Renault Arkana w teście łosia: Całkiem niezły wynik francuskiego SUV-a (wideo)

Nowość francuskiej marki trafiła w ręce specjalistów, którzy sprawdzili, jak spisuje się przy gwałtownych zmianach toru jazdy.

Renault Arkana to kompaktowy SUV Coupe, który gabarytami plasuje się nad Kadjarem. Nie jest to zatem samochód z rynku rosyjskiego, który wykorzystuje tę samą nazwę i podobne nadwozie. Mówimy o znacznie bardziej zaawansowanym modelu.

Renault Arkana – test łosia

Czy test łosia został zaliczony? Okazuje się, że Arkana bardzo przyzwoicie radzi sobie w takich próbach. Graniczna prędkość sięgająca 77 km/h nie stanowiła żadnego problemu. Systemy stabilizacji zachowały się prawidłowo, a auto utrzymało właściwy tor jazdy.

Dopiero przy 80 km/h doszło do strącenia pachołka, ale wciąż nie można mówić o utracie panowania czy nerwowym zachowaniu. Widać, że inżynierowie Renault popracowali nad układem jezdnym i są tego efekty.

Przypomnijmy, że ceny Renault Arkana startują od 111 900 złotych. Tyle wystarczy na egzemplarz z pierwszym poziomem wyposażenia (Zen) oraz silnikiem 1.3 TCe (140 koni mechanicznych), który został uzupełniony przekładnią automatyczną EDC.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypadek radiowozów dk15

Wypadek trzech radiowozów: Ciekawe, czy dzwonili po policję (wideo)

Bentley SUV EV

Bentley pokaże światu elektrycznego SUV-a już w 2025 roku