w

Bentley pokaże światu elektrycznego SUV-a już w 2025 roku

Bentley SUV EV
Bentley pokaże światu elektrycznego SUV-a już w 2025 roku

Bentayga to pierwszy model hybrydowy typu plug-in brytyjskiej marki. Za kilka lat można spodziewać się kolejnego ważnego kroku.

Bentley pokaże światu elektrycznego SUV-a już za cztery lata. Będzie to wersja produkcyjna. I nie ma mowy o zaskoczeniach – każdy producent musi śmielej patrzeć w stronę modeli „na prąd”. Co ciekawe, do 2023 roku cała gama ma zostać zhybrydyzowana.

Jak donoszą zagraniczne media, które dotarły do wiarygodnych źródeł, pierwszy elektryczny Bentley wykorzysta platformę Artemis, która jest oczywiście własnością Grupy Volkswagena. Można spodziewać się, że będzie to krok zacieśniający współpracę z Audi. Jak już wspomnieliśmy, wszystko zacznie się w 2025 roku, a pięć lat później każdy model luksusowej marki ma być elektryczny.

A czego należy się spodziewać w najbliższej przyszłości? Hybryd plug-in, które trafią do gam Flying Spura i Continentala. Pozostaje wierzyć, że będą one nie mniej emocjonujące, niż konwencjonalne napędy spalinowe.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tesla Model 3 drag race

Tesla Model 3: Nowa kontra stara (drag race)

Genesis w Europie

Genesis już latem w Europie. Trafi do Polski!