w

Audi R8 performance w próbie dynamicznej: sprint do 335 km/h (wideo)

Audi R8 performance w próbie dynamicznej: sprint do 335 km/h (wideo)

Niemiecki supersamochód rodem z Ingolstadt potrafi przyspieszyć bicie serca po każdorazowym wciśnięciu gazu.

Audi R8 performance to bez wątpienia bardzo dobra propozycja dla tych, którzy szukają atrakcyjnego designu, wyjątkowych osiągów i przewidywalnego prowadzenia. Oczywiście, że są auta, które potrafią więcej na torze, ale niewiele z nich oferuje równie wysoki komfort codziennego użytkowania.

Sercem topowego sportowca Audi jest silnik 5.2 V10, który potrafi generować 611 koni mechanicznych i 580 niutonometrów momentu obrotowego. Dzięki niemu, rozwija setkę w zaledwie 3,3 sekundy.

Ten materiał ujawnia pomiary przyspieszeń modelu R8 Performance w warunkach rzeczywistych. Rozpędzanie do 200 km/h trwa zaledwie 10 sekund, co oznacza, że rozwijanie prędkości od 100 do 200 km/h trwa zaledwie 7 sekund.

Przypomnijmy, że ceny tego modelu startują od 843 400 złotych. Wariant R8 performance kosztuje natomiast co najmniej 959 000 złotych.

Wojciech Krzemiński

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Avatar

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bentley SUV EV

Bentley pokaże światu elektrycznego SUV-a już w 2025 roku

Genesis w Europie

Genesis już latem w Europie. Trafi do Polski!