w

Projekt LEGO dla dorosłych. Oto KIA EV6 z klocków

KIA EV6 z klocków
Projekt LEGO dla dorosłych. Oto KIA EV6 z klocków

Istnieje naprawdę duża liczba fanów klocków, która zapłaciłaby sporo pieniędzy, by uczestniczyć w budowie takiego samochodu. I trudno się temu dziwić.

Ten projekt LEGO jest oczywiście chwytem marketingowym i nie trafi do pudełka. Zresztą, klocki z pewnością nie zmieściłyby się w opakowaniu standardowej wielkości. Autorzy stworzyli model w skali 1:1, co kosztowało mnóstwo czasu i wysiłku.

Zacznijmy od tego, że ta nietypowa KIA EV6 została zaprezentowana podczas Design Week w Mediolanie. Kampania została przygotowana wraz z koreańskim producentem, co oczywiście nie jest żadnym zaskoczeniem, podobnie jak wybrany model mający promować elektryczne układy napędowe.

Projekt LEGO dla bardzo ambitnych

Z pewnością nie było łatwo stworzyć samochód w pełnowymiarowej skali. Wcześniej już powstawały podobne projekty, ale każda karoseria jest inna i wymaga innych układów ze względu na kształty oraz proporcje pojazdu.

Ta KIA EV6 pochłonęła 350 000 klocków. To naprawdę ogromna liczba. Odzwierciedla to również czas, który był potrzebny do wykonania. Firma BrickVision, którą założył Ricciardo Zangelmi (jedyny włoski profesjonalista certyfikowany przez LEGO), potrzebowała aż 800 godzin roboczych, by projekt mógł powstać.

Projekt LEGO dla dorosłych
Projekt dysponuje funkcjonalnym oświetleniem

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że auto dysponuje funkcjonalnym systemem oświetlenia, co oczywiści podniosło poziom trudności wykonania. Niemniej jednak efekt jest na pewno satysfakcjonujący zarówno dla twórców, jak i fanów klocków LEGO.

>Bugatti Chiron z LEGO Technic (Video)

Warto dodać, że model nie zostanie rozebrany, tylko będzie przewieziony na wystawę KIA Energy House w Rzymie – już 17 kwietnia włoski oddział marki pokaże go szerokiej publiczności.

Przypomnijmy, że KIA EV6 to laureat World Car Of The Year 2023 i dowód na to, że koreański producent ma coraz większe ambicje i takie też wyniki sprzedaży.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Continental Le Mans Collection

Bentley Continental Le Mans Collection dla bogatych fanów wyścigów. Podaż bardzo skromna

Lancia Pu+Ra HPE Concept

Lancia Pu+Ra HPE Concept oficjalnie. Tak mógłby wyglądać nowy Stratos