w

Porsche Parade startuje już 20 sierpnia!

Porsche Parade 2021
Porsche Parade startuje już 20 sierpnia!

Kawalkada ponad stu samochodów kultowej marki ze Stuttgartu-Zuffenhausen przejedzie przez Polskę w weekend 20-22 sierpnia.

Porsche Parade wystartuje z Warszawy, by następnie pokonać Wzniesienia Łódzkie, Dolinę Konińską, Kujawy i Kaszuby. Meta ma miejsce w Trójmieście. Wszystko rozpocznie się w piątek 20 sierpnia w Warszawie, na stadionie PGE Narodowy.

Między godziną 8 a 10 na płycie stadionu pojawią się nie tylko uczestnicy przejazdu, ale i wszyscy chętni właściciele samochodów marki, którzy do 17 sierpnia zarejestrują się przez mail porscheparade@walk.pl. W wydarzeniu w Warszawie mogą również wziąć udział fani motoryzacji, którzy do 17 sierpnia dokonają mailowej rejestracji oraz wniosą opłatę za uczestnictwo.

5 województw, 120 samochodów

O godzinie 10 nastąpi wyjazd na trasę 120 uczestników parady – na etapie jazdy przez Warszawę planowana jest eskorta policji. Uczestnicy wyruszą na zachód Autostradą Wolności A2, lecz w okolicach Łodzi zjadą na mniej oczywiste trasy prowadzące nad Bałtyk. Niezwykłą kawalkadę będą mogli obejrzeć między innymi mieszkańcy Pabianic, Konina, Żnina oraz Człuchowa. Sobotnia część parady zakończy się przed hotelem Radisson Blu w Sopocie, a zwieńczeniem emocjonującej podróży dla uczestników Porsche Parade 2021 będzie udział w festiwalu Salt Wave na Półwyspie Helskim.

– Bardzo się cieszymy, że możemy w tym roku ponownie zaskoczyć fanów i klientów marki wyjątkową trasą przez Polskę – mówi Marek Sworowski, Marketing Director Porsche Polska. – Porsche Parade dla wielu osób stała się punktem obowiązkowym w kalendarzu, wydarzeniem ucieleśniającym prawdziwą motoryzacyjną pasję. W tym roku pojawimy się również w naprawdę urokliwych okolicach Łodzi oraz na drogach Wielkopolski, Kujaw i Kaszub, które warto odkryć.

Podczas Porsche Parade na drogach pięciu województw będzie można spotkać niepowtarzalny zestaw modeli Porsche z różnych okresów. Wśród 120 pojazdów, które biorą udział w przejeździe, znajdą się zarazem współczesne bestsellery marki, ale również kultowe modele sprzed lat, takie jak Porsche 911 3.2 Carrera, 944 Turbo czy 964 Backdate. Z Muzeum Porsche w Stuttgarcie specjalnie na tę okazję zostanie sprowadzony milionowy egzemplarz Porsche 911 (991) oraz model Carrera GT.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mercedes EQG 2022 - no official

Elektryczna Gelenda? Tak mógłby wyglądać Mercedes EQG

Nissan Note Nismo 2022

Nissan Note Aura Nismo. Nowy mikrovan, który chce być sportowy