w

Policyjne drony są coraz częściej w locie. Z powietrza sprawdzają kierowców (wideo)

Policyjne drony w akcji
Policyjne drony są coraz częściej w locie. Z powietrza sprawdzają kierowców (wideo)

Uczestnicy ruchu muszą coraz poważniej traktować nowoczesną technologię trafiającą w ręce funkcjonariuszy.

Mundurowi dysponują zaawansowanym sprzętem, z którego skrupulatnie korzystają. Świetnym tego przykładem mogą być policyjne drony. Ich użycie wymaga odpowiedniego szkolenia, ale wybrane osoby z Wydziałów Drogowych mają już je za sobą. Wśród nich są oczywiście bydgoscy stróże prawa.

Te niewielkie jednostki latające z powietrza sprawdzają kierowców. Dzięki kamerze rejestrującej wyraźny obraz z dużych wysokości, funkcjonariusze są w stanie szybciej dostrzec przewinienia, które z ziemi nie były możliwe do wykrycia.

Patrol kawałek dalej

Niewiele osób korzystających z dróg patrzy na to, co znajduje się kilkanaście lub kilkadziesiąt metrów nad samochodem. To oczywiście nic dziwnego. Nie mamy wypracowanego odruchu, który wydaje się, że będzie coraz częściej zapamiętywany.

Duża liczba kierowców została już ukarana dzięki policyjnym dronom. Te niewielkie urządzenia nie sprawdzają prędkości, ale potrafią wyłapać inne przewinienia. Wśród nich dominują wyprzedzania w niedozwolonych miejscach, lekceważenie pieszych na przejściach oraz przejazdy na czerwonym świetle.

Kierowcy, którzy zostali nagrani z pewnością są zdziwieni, gdy kawałek dalej zatrzymuje ich policja w oznakowanym radiowozie. Jako, że wszystkie przewinienia są zapisane, trudno poddawać je pod wątpliwość.

Jest na to tylko jedna recepta. Jeździć bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Wtedy z pewnością uda się uniknąć nieprzyjemnych spotkań, w które zaangażowany by był policyjny dron.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

VW silniki TDI na parafinę

Przełom dla silników Diesla. Volkswagen wprowadził jednostki na paliwa parafinowe

Poślizg TIR-a na zakręcie

Poślizg ciężarówki na zakręcie. Pojazd stanął tyłem do kierunku jazdy, a naczepa zablokowała pas (wideo)