w

Policja przejęła 250 motocykli i quadów w jeden dzień. Społeczeństwo biło brawo

Konfiskata motocykli
Policja przejęła 250 motocykli i quadów w jeden dzień. Społeczeństwo biło brawo

W wielu zakątkach świata istnieją problemy z użytkownikami jednośladów i maszyn klasy ATV (All Terrain Vehicle).

Nie inaczej jest w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Nowym Jorku, gdzie policja przejęła 250 motocykli i quadów w jeden dzień. Zmasowana akcja przeprowadzona 31 lipca 2022 roku miała na celu uwolnić ulice od niebezpieczeństwa z jakim musieli się liczyć lokalni mieszkańcy.

Jak podały zagraniczne media, większość pojazdów (około 150) pochodziło z najgorszej dzielnicy (tzw. Bronx), ale blisko 100 zostało skonfiskowanych w pozostałych częściach miasta, co udowadnia, że zakres działań był szeroki.

Policjanci skonfiskowali 250 motocykli i quadów – czy słusznie?

Co ciekawe, wielu obywateli biło brawo i dopingowało funkcjonariuszy. Mogłoby to wydawać się dziwne, gdyby nie realne zagrożenie ze strony użytkowników tych maszyn. Mundurowi nie prowadzili działań przeciwko motocyklistom posiadającym sprawdzone jednoślady. Zajęli się tylko osobami lekceważącymi wszelkie przepisy.

Policja skonfiskowała te motocykle i quady, które były niezarejestrowane, a jeździły po drogach publicznych. Niektóre z nich mogły uczestniczyć w przestępstwach. Jedna z takich historii wydarzyła się 26 czerwca, kiedy sprawca na niezarejestrowanym motocyklu postrzelił cztery osoby, w tym 8-letniego chłopca.

Policja przejęła 250 motocykli i quadów w jeden dzień
Funkcjonariusze przejmowali niezarejestrowane maszyny z usuniętymi numerami VIN, które mogły uczestniczyć w przestępstwach

Do tej pory policja skonfiskowała blisko 3000 motocykli i skuterów, które nie miały nie tylko rejestracji, ale też numerów VIN, co jednoznacznie wskazuje, do jakich celów były lub miały być wykorzystane.

Warto podkreślić, że policja daje właścicielom pojazdów 15 dni na uzyskanie zezwoleń i rejestracji skonfiskowanych pojazdów. Jeśli rzekomy właściciel nie dopełni formalności, jego pojazd trafi do miażdżarki.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

VW Golf 2022

To może być koniec Volkswagena Golfa. Król Europy zagrożony przez rozwój aut elektrycznych

Nowy Fiat Fastback

Fiat Fastback 2023. Z tyłu wygląda jak BMW