w

Peugeot 3008 2024 – wnętrze. Ciekawa ewolucja znanego projektu

Peugeot 3008 2024 - wnętrze
Peugeot 3008 2024 - wnętrze

Francuska marka podgrzewa atmosferę wokół debiutu kolejnej generacji kompaktowego SUV-a. Właśnie przekonaliśmy się, jak będzie wyglądać wnętrze tego samochodu.

Niektórzy mogą być zaskoczeni projektem kokpitu, który jest nowoczesny i elegancki zarazem. Widać, że styliści starali się uzyskać charakter premium. I wyszło naprawdę dobrze. Peugeot 3008 2024 otrzyma bagaż zaawansowanych rozwiązań umieszczonych w atrakcyjnym opakowaniu.

Zanim jednak o samym projekcie, warto wspomnieć o samej premierze. Ma ona nastąpić już we wrześniu, co oznacza, że samochód jest gotowy. Niewykluczone więc, że wkrótce trafią do sieci oficjalne zdjęcia tego modelu.

Peugeot 3008 2024 – wnętrze

A teraz przejdźmy do tego, co już zostało ujawnione. Zdjęcie przedstawiające wnętrze nowego Peugeota 3008 udowadnia, że producent trzyma się swojej własnej koncepcji kokpitu. Została ona rozwinięta i wciąż może się podobać.

Kierownica pozostała niewielka, ale nie ma już fizycznych przycisków. Zastąpiły ją dotykowe odpowiedniki, które na pewno nie będą równie wygodne w obsłudze. Na cyfrowe wskaźniki patrzy się nad jej wieńcem, podobnie jak w innych modelach tej marki.

Peugeot 3008 2024 - wnętrze
Peugeot 3008 2024 – wnętrze

Zegary są częścią jednego, dużego instrumentu, który zawiera również ekran multimedialny. Wyświetlacz wystaje poza obrys podszybia, co jest zgodne aktualnie panującymi trendami. Jeżeli chodzi o interfejs, to jest czytelny. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko będzie działać płynnie i szybko.

>Peugeot 2008 po liftingu. Realnie dobre zmiany

Pod dyszami nawiewu zagościły natomiast przyciski funkcyjne. Najpewniej będzie można je personalizować, by wszystko dopasować do własnych oczekiwań. Projektanci nie zapomnieli także o dobrych materiałach i ciekawych detalach, które urozmaicają całą deskę.

Nie wszystko jest jednak nowe. Elementy zbieżne z poprzednikiem to selektor, przyciski od sterowania szybami i lusterkami czy klamki. Podobieństw jest oczywiście więcej, ale te najbardziej rzucają się w oczy.

Peugeot 3008 2024 - wnętrze
Peugeot 3008 2024 – wnętrze

Bardzo fajnie prezentuje się oświetlenie nastrojowe, które sąsiaduje z tkaniną pokrywającą kokpit i panele drzwiowe. Zabudowany tunel środkowy też wygląda bardzo dobrze, a przy tym zachował odpowiedni poziom praktyczności. Szkoda tylko, że autorzy nie pokusili się o stworzenie niezależnego panelu klimatyzacji.

Peugeot 3008 2024 pojawi się na rynku najpewniej na początku przyszłego roku. Z pewnością będzie dostępny w wersji elektrycznej, o czym świadczy zasięg i niebieska ikonka baterii ujawnione na zegarach. Liczymy, że w ofercie utrzymają się chociaż hybrydy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. „Szkoda tylko, że autorzy nie pokusili się o stworzenie niezależnego panelu klimatyzacji.”
    o cóż tu chodzi o gałki i przyciski ? ja to mam nadzieję że na ekranie nie będzie cały czas widać tej kontroli klimatu która zajmuje miejsce w moim obecnym 3008 ustawiłem 21.5 stopnia auto ac i tak mam ustawione już 4 lata po co komu ciągły dostęp do sterowania klimatem ? nie kuma tego
    wspólnym assetów jest więcej przycisk do ręcznego , maskownice głośników średniotonowych , wspomniane klamki i rolka do kręcenia głośnością przywędrowała z kierownicy poprzednika trochę to smutne
    jeśli to ma być tylko elektryk to po co mu selektor prnd , może później będzie hybryda i chcieli spójności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The Grand Tour i Jezus ze Świebodzina

The Grand Tour i Jezus ze Świebodzina. Premiera „Eurocrash” już w przyszłym tygodniu

Nowy Opel Corsa

Nowy Opel Corsa doczeka się debiutu. To może być jego ostatnia generacja