w

Ojciec kolegi z zespołu Kubicy został zamordowany: Tajemnicze okoliczności

Aleksander Pietrow zamordowany
Ojciec kolegi z zespołu Kubicy został zamordowany: Tajemnicze okoliczności

Witalij Pietrow to pierwszy rosyjski kierowca, który startował w Formule 1. Był to także partner Roberta Kubicy w zespole Renault.

Niestety, 36-letniego Rosjanina spotkała tragedia. Jak podały lokalne media, jego ojciec zostały odnaleziony martwy w swojej posiadłości pod Wyborgiem. Zginął od postrzału z broni palnej. Ciało milionera zlokalizował jeden z wynajętych ochroniarzy.

Okoliczności zdarzenia owiane są tajemnicą. Niewykluczone, że motywem zabójstwa były porachunki bądź zemsta. Ojciec Pietrowa był wpływową postacią nie tylko w regionie, ale i w całym państwie. Sprawcy nie zostali jeszcze złapani. Policja rozpoczęła jednak śledztwo, którego celem jest namierzenie winowajców.

Kariera Witalija Pietrowa

Rosyjski kierowca był doskonale znany polskim kibicom. Startował w Formule 1 przez trzy sezony wraz z teamami Renault F1, Lotus F1 oraz Caterham F1. Fundamentem każdego z tych zespołów była oczywiście francuska marka. Rosjanin nie odniósł spektakularnych sukcesów.

Po latach wrócił jednak do Formuły 1 w roli sędziego Grand Prix Portugalii. Z powodu obecnej sytuacji wrócił jednak do swojego kraju w trybie natychmiastowym.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Mitsubishi L200 test łosia

Test Łosia w wykonaniu Mitsubishi L200: to nie jest najlepsze auto do takich manewrów…

Gdańsk prostet kierowców

Gdańsk: Protest kierowców w obronie praw kobiet