w

Test Łosia w wykonaniu Mitsubishi L200: to nie jest najlepsze auto do takich manewrów…

Mitsubishi L200 test łosia
Test Łosia w wykonaniu Mitsubishi L200: to nie jest najlepsze auto do takich manewrów...

Nowe samochody posiadają coraz bardziej zaawansowane systemy bezpieczeństwa. Mają one na celu wspomagać użytkownika pojazdu.

Spora liczba asystentów z pewnością pomaga w zapobieganiu niepożądanym zdarzeniom drogowym. Nawet najbardziej nowoczesne rozwiązania nie zastąpią jednak w pełni kierowcy. Trzeba też pamiętać, że fizyki nie da się oszukać.

Mitsubishi L200 – test łosia

Najlepiej widać to po pick-upach. To auta stricte użytkowe, ale bardzo często pełnią też role tych rodzinnych. Posiadają wystarczająco przestronne kabiny i ogromną przestrzeń załadunkową, którą można zaaranżować wedle własnych potrzeb.

Zobacz także: TEST Mitsubishi L200 w najnowszym wydaniu

Ich ładowność i zdolności terenowe mają odbicie na jakości prowadzenia. Duża masa własna, wysoki środek ciężkości i proste zawieszenie są tu głównymi powodami. Tak też jest z Mitsubishi L200. Auto na prostej drodze prowadzi się naprawdę dobrze, ale gwałtowna zmiana toru jazdy wynikająca z omijania przeszkody to już jednak duże wyzwanie dla takiego auta.

Test łosia dobrze to weryfikuje. Przy 69 km/h nie było większych problemów. Gdy pojawiło się 70 km/h na prędkościomierzu, zaczęły się większe „kangury” (powodują je opony i skok zawieszenia), czemu towarzyszyły strącone pachołki. Jadąc 80 km/h nie ma już szans na zachowanie oczekiwanego toru jazdy. Zobaczcie to:

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Katowice kolizja i próba ucieczki

Katowice: Doprowadził do kolizji, uciekał, a potem zgrywał poszkodowanego: Spotkała go szybka karma

Aleksander Pietrow zamordowany

Ojciec kolegi z zespołu Kubicy został zamordowany: Tajemnicze okoliczności