w

Nowy Peugeot 108

Kolejny francuski maluch doczekał się następcy. Peugeot pokazał właśnie światu model 108, który będzie jednym z główny rywali Renault Twingo.

 

Auto nawiązuje swoim designem do większych braci. Grill oraz refletory przypominają model 308. Z kolei tylne lampy czerpią garściami z koncepcyjnego 208 Hybrid FE. Peugeot 108 ma 3,47 metra i będzie dostępny jako 3- oraz 5-drzwiowy hatchback oraz… Cabrio. Oczywiście wersja otwarta będzie najprawdopodobniej pół-kabrioletem takim jak Fiat 500C z odsuwanym dachem.

 

W ofercie znajdą się dwie jednostki napędowe: litrowy diesel o mocy 68 KM i 82-konny silni VTi znany z modelu 208. Niby niewiele, ale auto waży zaledwie 840 kg, co sprawia, że większa moc wcale nie będzie potrzebna. Jak na francuski samochód przystało, nowy Peugeot będzie wyróżniał się bogatym wyposażeniem. W topowej wersji znajdziemy klimatyzację automatyczną, dotykowy panel multimedialny oraz nawigację satelitarną. Pozostaje już tylko czekać na polski cennik.

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe Renault Twingo

BMW serii 2 Active Tourer