w

Nowe Renault Twingo

Renault ujawniło pierwsze zdjęcia przedstawiające najnowsze Twingo w pełnej okazałości. Trzeba przyznać, że tym razem styliści marki spisali się świetnie.

 

Przód auta z charakterytycznym grillem wygląda bardzo atrakcyjnie. Tylna część karoserii, dzięki długiej szybie pełniącej funkcję klapy bagażnika prezentuje się równie ciekawie – z tej strony auto przypomina nam Renault 5. Projektantom udało się stworzyć 5-drzwiową karoserię w tak niewielkim aucie nie zaburzając jego proporcji (tylne klamki ulokowano na wysokości szyb).

 

Auto oparte jest na platformie, która pochodzi z nowego Smarta ForTwo. To jednak niewielka niespodzianka – Mercedes już od jakiegoś czasu współpracuje z Renault (Citan to bliźniak Kangoo). Dużym zaskoczeniem jest natomiast umieszczenie silnika z tyłu. Inżynierowie twierdzą, że było warto. Według pierwszych „głosów” najnowsze Twingo prowadzi się świetnie. Mamy nadzieję, że wkrótce to sprawdzimy!

 

Źródło: WCF

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Subaru Legacy będzie oferowane w wersji Sport

Nowy Peugeot 108