w

Nowy Lexus GX na kolejnym zdjęciu. Debiut już za dwa tygodnie

Nowy Lexus GX
Nowy Lexus GX na kolejnym zdjęciu. Debiut już za dwa tygodnie

W ostatnich tygodniach wszystkie media ciągle wspominają o japońskiej marce premium, która jest w trakcie prawdziwej ekspansji modelowej.

Jednym z jej debiutantów jest  nowy Lexus GX, który zapowiada się interesująco. Producent stopniowo podgrzewa atmosferę wokół premiery, która przewidziana jest na 8 czerwca w Austin (Teksas, Stany Zjednoczone).

Wcześniej ujawniony został reflektor, który w dużym stopniu przypomina Range Rovera. Teraz jednak do sieci trafiła fotografia fragmentu tylnej części karoserii. Widać na niej światła LED połączone wąską listwą. Tu już nietrudno o skojarzenia z nową Toyotą Land Cruiser.

Nowy Lexus GX – SUV dla wymagających

Można spodziewać się dużego pokrewieństwa technologicznego ze wspomnianym Land Cruiserem. Dotyczy to nie tylko silników, ale też całego układu napędowego, który ma pozwalać na wydaną jazdę poza asfaltem.

>Lexus LBX to spore zaskoczenie. „To może być taki Yaris Cross, ale premium”

Ciekawy design nie jest więc wszystkim, co zaoferuje ten samochód. Wnętrze będzie na pewno bardzo przestronne, a wspomniane układy zapewnią odpowiednie osiągi. W tym miejscu warto wspomnieć o zelektryfikowanych wersjach, które na pewno znajdą się w gamie. Powinny zostać oparte na silnikach sześciocylindrowych.

Nowy Lexus GX
Nowy Lexus GX będzie zdecydowanie bardziej high-tech

Na tym kończy się ujawniona wiedza na temat tego modelu. Warto jednak dodać, że 8 czerwca zadebiutuje TX, czyli kolejny Lexus wyposażony w trzy rzędy siedzeń. Z kolei 5 czerwca odbędzie się prezentacja LBX-a, który jest ekskluzywnym kuzynem Toyoty Yaris Cross.

Jak widać, japońska marka zamierza wypełnić każdą istotną niszę. I to bardzo dobra wiadomość dla klienta premium, który w końcu może częściej odwiedzać salony producenta z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wózek na torach tramwajowych

Wózek na torach tramwajowych. Opiekun znalazł się dopiero po reakcji motorniczego (wideo)

Przechodzenie przez przejazd kolejowy

Przechodzenie przez przejazd kolejowy. 11 mandatów w kilka sekund (wideo)