w

Nowy crossover Hondy

Na październikowym salonie w Paryżu Honda zaprezentuje nową generację modelu HR-V. Czy odbierze klientów udanej konkurencji?

honda_hrv_concept

Nowy miejski crossover Hondy nie ma nic wspólnego ze swoim poprzednikiem. HR-V to nieco przerobiony na potrzeby europejczyków model Vezel, który dostępny jest jedynie w Japonii. Technologicznie samochód bazuje na podzespołach kolejnej generacji Jazza, który jeszcze czeka na swój debiut rynkowy.

honda_hrv_concept_1

Jak zapewniają przedstawiciele Hondy, HR-V będzie się wyróżniać jednym z najbardziej przestronnych i pojemnych wnętrz w klasie, co udało się osiągnąć m.in. dzięki przesunięciu zbiornika paliwa pod przednie fotele oraz znanemu z innych modeli systemowi aranżacji wnętrza Honda Magic Seats. Nie znamy jeszcze palety jednostek napędowych, ale najprawdopodobniej znajdą się w niej benzynowy motor 1.5 i-VTEC oraz diesel 1.6 i-DTEC. Sprzedaż może ruszyć jeszcze pod koniec 2014 roku.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Luca di Montezemolo odchodzi z Ferrari

Ferrari 458 rozbite. Dwie ofiary śmiertelne