w

Luca di Montezemolo odchodzi z Ferrari

Po 23 latach w firmie spod znaku wierzgającego konia dojdzie do zmiany sternika. Luca di Montezemolo odchodzi na zasłużoną emeryturę.

luca_di_montezemolo

Oficjalnie za powody decyzji podano plany wprowadzenia całej grupy Fiat Chrysler Automobiles na giełdę w Nowym Jorku, ale w kuluarach spekuluje się, że stosunki Montezemolo z szefem FCA, Sergio Marchione, od dłuższego czasu delikatnie mówiąc nie były najlepsze. Na odchodne 67-letni Włoch podkreślił, że lata spędzone w Ferrari były „najważniejszymi w jego życiu”, a samo kierowanie marką było „ogromnym zaszczytem i honorem”. Zasługi Montezemolo, który pozwolił Ferrari podnieść się po utracie założyciela firmy oraz przyczynił się do zdobycia wielu tytułów mistrzowskich w F1 z pewnością nie zostaną zapomniane przez fanów marki. Mamy nadzieję, że tak poważna zmiana nie spowoduje długotrwałej destabilizacji w Ferrari…

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opel szykuje następcę Agilii

Nowy crossover Hondy