w

Opel szykuje następcę Agilii

Producent z Rüsselsheim już za parę miesięcy zaprezentuje nowego reprezentanta segmentu A. Dowodem jest zdjęcie udostępnione przez brytyjskiego brata – Vauxhalla.

vauxhall_viva

Nowy reprezentant segmentu A dzięki niskiej cenie ma skutecznie odbierać klientów m.in. Dacii Sandero, Hyundaiowi i10, Renault Twingo i tercetowi Aygo/C1/108. Samochód przejmie jednostki napędowe znane z lifestylowego Adama. Topowym motorem będzie turbodoładowany, trzycylindrowy silnik o pojemności jednego litra, generujący 115 KM. Na razie Opel nie ujawnił jak będzie nazywał się nowy model – wiadomo natomiast, że w Wielkiej Brytanii samochód przyjmie nazwę Viva, która nawiązuje do modelu produkowanego w latach 1963-1979. Oficjalny debiut ma nastąpić w marcu przyszłego roku w Genewie, a w salonach sprzedaży pojawi się najwcześniej w lipcu.

 

Źródło: WCF

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nowe Audi TT wycenione

Luca di Montezemolo odchodzi z Ferrari