w

Nissan Skyline, którego posiadał Paul Walker może być wart 400 tysięcy dolarów

Nissan Skyline, którego posiadał Paul Walker może być wart 400 tysięcy dolarów
Nissan Skyline, którego posiadał Paul Walker może być wart 400 tysięcy dolarów

Paul Walker był gwiazdą wielu części Szybkich i Wściekłych. Amerykański aktor uwielbiał samochody i posiadał kilka wyjątkowych modeli.

W 2013 roku zginął w wypadku – razem ze swoim kolegą jechał Porsche Carrerą GT. Kierowca (Roger Rodas) stracił panowanie nad pojazdem  – najpierw uderzył w drzewo, a następnie w latarnię. Niemiecki supersamochód stanął w płomieniach. Mężczyzn nie udało się uratować.

Walker był zafascynowany japońską motoryzacją. W jego kolekcji był między innymi Nissan R34 GT-R. Była to jedna ze sztuk, którą sprowadziła do Stanów Zjednoczonych firma MotoRex. Auto zostało pożyczone aktorowi, który tak je polubił, że postanowił odkupić.

To egzemplarz w kolorze Sonic Silver. Co ciekawe, Amerykanin sprzedał go jeszcze za życia. Historię jednego z zaledwie czternastu sprowadzonych przez MotoRex Skyline’ów R34 opowiedział Craig Liebermann, który był doradcą technicznym na planie Szybkich i Wściekłych. Według niego, ten rzadki Nissan z bogatą przeszłością może być wart nawet 400 tysięcy dolarów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Volkswagen Golf GTE 2020 - 0-230 km/h

Volkswagen Golf GTE 2020 – 0-230 km/h (wideo)

Oto król parkowania równoległego

Oto król parkowania równoległego (wideo)