w

Najpopularniejsi producenci aut na TikToku. Marketingowcy chcą wykorzystać każde źródło

Marki aut na TikToky
Najpopularniejsi producenci aut na TikToku. Marketingowcy chcą wykorzystać każde źródło

Wizerunek marki trzeba budować nie tylko w odniesieniu do aktualnych klientów, ale też młodzieży, która dopiero za jakiś czas będzie mogła zdecydować o wyborze samochodu.

Pewne wartości można wpajać już nastolatkom, o czym doskonale wiedzą marketingowcy. Świetnym tego przykładem jest badanie przeprowadzone prze Confused.com, które ujawnia, że najpopularniejsi producenci aut na TikToku przyciągają miliony obserwujących.

Tak, świat stanął na głowie. Społeczeństwo marnuje czas na oglądanie nagrań, które mogą zaspokajać tylko najniższe gusty społeczne. Wszelkiego rodzaju firmy wiedzą, że stosunkowo małym kosztem mogą to wykorzystać, dlatego zakładają oficjalne konta w social mediach i na przeróżnych aplikacjach.

Najpopularniejsi producenci aut na TikToku

I trudno się dziwić, skoro można zbić na tym kapitał, który może zaowocować w kolejnych latach. To zestawienie udowadnia, że niektóre marki radzą sobie naprawdę znakomicie. Przejdźmy zatem do rzeczy…

BMW jest najpopularniejszym producentem samochodów na platformie TikTok. Zaskoczenie? Raczej nie. Konto bawarskiej firmy wygenerowało 49,2 miliarda wyświetleń. Tak miliarda. To pokazuje o jakiej skali mówimy.

Najpopularniejsi producenci aut na TikToku - Mercedes
Mercedes zajmuje drugie miejsce wśród marek samochodowych – za BMW i przed Audi oraz Hondą

Drugie miejsce przypadło Mercedesowi, którego materiały było obejrzane 27,1 miliarda, co pozostaje niemal dwukrotnie mniejszą, ale wciąż ogromną liczbą. Ciekawostką jest trzecie miejsce, które ex aequo zajęły Audi oraz Honda z wynikiem 20,4 miliarda odtworzeń. Kolejna pozycja też przypadła dwóm firmom – Tesli i Fordowi (19,1 miliarda). Dalej znalazły się takie tuzy, Lamborghini (19 miliardów), Toyota (13 miliardów i Nissan (11 miliardów).

Co ciekawe, nieco inaczej wygląda zestawienie przedstawiające najpopularniejsze samochody na TikToku. Niektórych może zaskoczyć, że pierwsze miejsce zajmuje Ford Maveric (10,9 miliarda wyświetleń), a drugie – Ford Mustang (10,8 miliarda). Trzecie miejsce zdobyła natomiast Toyota Supra (9,3 miliarda), która wyprzedziła Nissana GT-R (8,4 miliarda) i Hondę Civic (4,1 miliarda).

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sebastian Vettel Aston Martin

Vettel powiedział, kogo widziałby na swoim miejscu. To nazwisko może niektórych zaskoczyć

Pożar BMW i3

Nieudana jazda testowa BMW i3. Elektryczny sedan stanął w płomieniach