w

Mercedes-Benz G 350 d – debiut rynkowy

Do oferty najnowszego Mercedesa Klasy G dołącza nowa wersja wysokoprężna – G 350 d. Auto można już zamawiać u polskich dealerów.

Pod maską znajduje się 3-litrowy diesel (OM 656) generujący 286 KM (3400-4600 obr./min.) i 600 Nm (1200-3200 obr./min.). Współpracuje z nim 9-biegowa przekładnia automatyczna, która kieruje cały potencjał na obie osie. Oczywistym jest, że G-Klasa swoje waży, ale taka moc w zupełności wystarcza do sprawnego nabierania prędkości. Sprint do setki trwa zaledwie 7,4 sekundy, a przyspieszanie kończy się dopiero przy 199 km/h. Istotne wydaje się również zużycie paliwa, które według producenta powinno mieścić się w 10 litrach (cykl mieszany).

Jak zwykle w przypadku topowych Mercedesów, można liczyć na bogate wyposażenie z zakresów komfortu i bezpieczeństwa. Pierwsze sztuki G 350 d trafią do klientów już tej wiosny.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marki Ford i Volkswagen ogłosiły powrót do współpracy

Gdy wyjechanie z podziemnego parkingu okazuje się zbyt trudne… (Video)