w

Marki Ford i Volkswagen ogłosiły powrót do współpracy

Pamiętacie pierwsze generacje Forda Galaxy i Volkswagena Sharana? Jeśli tak, to doskonale wiecie, że były to samochody identyczne – poza nazwą, rzecz jasna. Potem drogi obu marek się rozeszły. Dziś historia zatacza koło i jesteśmy świadkami powrotu do współpracy.

Co z niej wyniknie? Znamy już pierwsze konkrety. Wszystko się zacznie od średniej wielkości pick-upa, który ma pojawić się w 2022 roku. Do niego dołączą kolejne modele. Wśród nich znajdą się pojazdy użytkowe typu van. Niewykluczone, że powstaną także wspólne samochody elektryczne i systemy autonomiczne.

W ten sposób Ford i Volkswagen chcą zwiększyć swoje wpływy rynkowe. Taka współpraca może zaowocować nie tylko ograniczeniem kosztów, ale też wymianą wiedzy z zakresu nowych technologii. Warto dodać, że nie ma mowy o zmianie udziałów w kapitałach obu firm.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czy to nowe Renault Clio?

Mercedes-Benz G 350 d – debiut rynkowy