w

Lancia zapowiada odważny koncept. Czy to będzie nowy Stratos?

Lancia zapowiada odważny koncept
Lancia zapowiada odważny koncept. Czy to będzie nowy Stratos?

Włoska marka jest w tym momencie na granicy egzystencji. Stary Ypsilon to jedyny model, który utrzymuje ją na rynku – i to jedynie włoskim.

Wkrótce jednak ma to się zmienić, ponieważ Stellantis znalazł pomysł i opracował strategię dla tego producenta. Efektem są kolejne projekty zwiastujące rozbudowę gamy. Teraz Lancia zapowiada odważny koncept, który ma sugerować, jak będzie wyglądać przyszłość.

Nowy samochód ma zostać zaprezentowany podczas wydarzenia „Emozione Pu+Ra”, które jest zaplanowane na 15 kwietnia. Dyrektor generalny Lancii, Luca Napolitano twierdzi, że to „Manifest marki na następne 10 lat”. Brzmi interesująco.

Lancia zapowiada odważny koncept

Czego możemy się spodziewać? Póki co jest to wróżenie z fusów, ale mamy pewną teorię na ten temat. Wiemy, że w przygotowaniach są Ypsilon, Delta i Aurelia (crossover), ale raczej to nie będzie żaden z wymienionych modeli (nawet w wersji studyjnej).

Wydaje się, że będzie to projekt zapowiadający stylistykę kolejnych modeli włoskiej marki. Być może zostanie oparty na nadwoziu nawiązującym do legendarnej Lancii Stratos. To miałoby sens – szczególnie ten wizerunkowy.

Lancia zapowiada odważny koncept
Ujawniony fragment tylnej części karoserii pozwala przypuszczać, że to może być współczesna wizja Stratosa

Nie można wykluczyć także niespodzianki, czyli zapowiedzi modelu, który do tej pory nie został ujawniony. To oczywiście najbardziej optymistyczny scenariusz dla fanów tego producenta. Nowy Stratos byłby czymś wspaniałym – szczególnie wtedy, gdy otrzymałby hybrydowy układ napędowy.

Zapowiedź zdjęciowa przedstawiająca fragment tylnej części karoserii pozwala przypuszczać, że auto utrzyma styl retro. Płaska klapa bagażnika, okrągła lampa i charakterystyczne przetłoczenia sugerują, że to naprawdę może być współczesna wizja Stratosa.

Przypomnijmy, że wkrótce poznamy produkcyjną wersję Ypsilona nowej generacji. Kolejne wcielenie włoskiego auta miejskiego otrzyma zelektryfikowany napęd. Podejrzewamy, że będzie to miękka hybryda. Kolejne modele (w tym Delta) będą dysponowały elektrycznymi układami.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ferrari Roma Spider 2024

Ferrari Roma Spider 2024. Żeby kierowca lepiej słyszał, jak brzmi 612 koni

Renault Espace 2024 na grafikach

Renault Espace 2024 na grafikach. To przedłużony Austral