w

Kobieta w ciąży nagięła przepisy ruchu drogowego. Tłumaczyła to nienarodzonym dzieckiem

Jazda amerykańską autostradą
Kobieta w ciąży nagięła przepisy ruchu drogowego. Tłumaczyła to nienarodzonym dzieckiem

Problem wzmożonego ruchu jest powszechny niemal na każdym kontynencie. Władze różnych państw starają się z nim walczyć.

Nie jest jednak łatwo. Niektóre pomysły wydają się półśrodkami, ale trzeba pamiętać, że kropla drąży skałę. Wydaje się, że właśnie tak jest w przypadku tego rozwiązania. Korzystanie z pasa ruchu dla aut z większą liczbą osób w kabinie pozwala na szybsze dotarcie do celu i zachęca do jazdy w towarzystwie, co ma zmniejszyć zatory drogowe. Niestety, pewna kobieta w ciąży nagięła obowiązujące przepisy.

Jest w tym jakiś sens, mimo iż trudno mówić o recepcie na pełne uzdrowienie ruchu. Kłopotem są też próby cwanego naginania przepisów, czego przykładem może być ciężarna kobieta z Teksasu, która dostała grzywnę w wysokości 215 dolarów za swoje przewinienie.

Kobieta w ciąży poszła do sądu

Będąc w 34 tygodniu, prowadziła samochód po pasie ruchu dla aut z większą liczbą osób w kabinie. Gdy zatrzymała ją policja, tłumaczyła, że nie jedzie sama. Jej argumentem było nienarodzone dziecko. Funkcjonariusz wypisał jednak mandat.

Jak przekazały lokalne media, kobieta, która korzystała z pasa ruchu dla aut z większa liczbą osób w kabinie postanowiła szukać sprawiedliwości w sądzie. Kodeks karny w Teksasie rzeczywiście uznaje nienarodzone dziecko za osobę.

Niemniej jednak Kodeks transportu Teksasu podchodzi do sprawy inaczej. Dziecko przebywające w łonie matki nie zajmuje dodatkowego miejsca, co oznacza, że nie spełnia kryteriów zawartych w prawie. Ciężarna kobieta ma więc nikłe szanse, by wygrać w sądzie. Chociaż w tych czasach nigdy nie wiadomo…

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lexus RZ - kierownica

Wolant w Lexusie RZ. Pełny skręt ma kilkukrotnie mniej stopni niż w Tesli

Kia EV6 tuning

Kia EV6 Zephyr Designz. Ten projekt powinien trafić na drogę