w

Kia Carens 2022 oficjalnie. Teraz bliżej crossovera

Kia Carens 2022
Kia Carens 2022 oficjalnie. Teraz bliżej crossovera

Koreański minivan czwartej generacji został właśnie ujawniono. Przeszedł solidną metamorfozę.

Kia Carens 2022 wygląda o wiele nowocześniej, niż jej poprzedniczka. To zupełnie inny projekt, który zachowuje wysoki poziom praktyczności, ale w znacznie bardziej atrakcyjnym opakowaniu. Poza tym, pojawiły się nowe technologie.

Nowa Kia Carens – design

Zacznijmy od samego designu. Samochód wykorzystuje nowy nurt stylistyczny, a jego przednia część karoserii nawiązuje do modelu Soul. Wąski grill sąsiaduje z reflektorami o ciemnym wypełnieniu i listwami LED do jazdy dziennej, które zostały wkomponowane tuż pod krawędzią maski.

Kia Carens 2022 - design
Nowość ma plastikowe osłony chroniące dolne części karoserii

Tył samochodu przypomina natomiast model Sportage. Wszystko za sprawą charakterystycznych lamp złączonych czerwoną listwą. Nie zabrakło również wyraźnych przetłoczeń oraz masywnego zderzaka. Wokół auta biegną natomiast plastikowe nakładki, które chronią dolne części nadwozia.

Kia Carens 2022 Blue
Tył przypomina nową Kię Sportage

Warto wspomnieć o wymiarach. Samochód ma 4540 milimetrów długości, 1800 milimetrów szerokości i 1700 milimetrów wysokości. Jego rozstaw osi sięga 2780 milimetrów. To największa wartość w segmencie.

Kia Carens 2022 – wnętrze

Samochód miał zostać poprawiony pod względem jakości materiałów. Liczymy też na staranniejsze spasowanie. Jeżeli chodzi o wzornictwo, to projektanci postawili na bardziej cyfrową, ale wciąż ergonomiczną formę.

Kia Carens 2022 - wnętrze
Kokpit oferuje nowoczesne instrumenty i dobrą ergonomię

Kia Carens 2022 ma bardzo przejrzysty kokpit. Centralne miejsce zajmuje dotykowy ekran multimedialny, który uzupełniono przyciskami funkcyjnymi i dwoma pokrętłami. Pod nim znalazły się dwie dysze nawiewu i niezależny panel klimatyzacji – też (częściowo) dotykowy.

Jeszcze niżej znalazły się klawisze funkcyjne i półka z indukcyjną ładowarką. Zegary także są cyfrowe. Przed nimi zamontowano wielofunkcyjną kierownicę. Walory praktyczne podkreślają szerokie kieszenie, cup holdery i duże schowki.

Kia Carens 2022 – dane techniczne

W gamie nie zabraknie konwencjonalnych układów napędowych. Będą one oczywiście dopasowane do konkretnych rynków, na których znajdzie się Kia Carens 2022. Bazą pozostanie wolnossący silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra. Generuje on 115 koni mechanicznych i 144 niutonometry.

Kia Carens 2022 – silniki:

  • 1.6 DPI (115 koni mechanicznych, 144 niutonometry)
  • 1.4 T-GDI (140 koni mechanicznych, 243 niutonometry)
  • 1.6 CRDi (115 koni mechanicznych, 250 niutonometrów)

Znacznie większą dynamikę powinna oferować doładowana jednostka 1.4 T-GDI oddająca do dyspozycji użytkownika 140 koni mechanicznych i 243 niutonometry. Najoszczędniejszy będzie natomiast diesel 1.5 CRDi generujący 115 koni mechanicznych i 250 niutonometrów.

Nowa Kia Carens
Kia Carens 2022 będzie oferowana z konwencjonalnymi układami napędowymi

Podstawowy silnik benzynowy będzie seryjnie występował tylko z sześciobiegową przekładnią manualną. Doładowane konstrukcje będą oferowały przekładnie automatyczne. Kia Carens 2022 ma występować przede wszystkim w Indiach. Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy trafi do Europy, a jeśli tak, to do jakich państw.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EQXX Concept

Mercedes Vision EQXX Concept. Będzie opływowy i bardzo wydajny

Lancia Delta 2022

Lancia Delta Safarista. Retro naszych czasów