w

Mercedes Vision EQXX Concept. Będzie opływowy i bardzo wydajny

EQXX Concept
Mercedes Vision EQXX Concept. Będzie opływowy i bardzo wydajny

Niemieccy inżynierowie stworzyli nowy prototyp, który będzie pokazany już 3 stycznia 2022 podczas targów CES w Las Vegas.

To Mercedes Vision EQXX Concept, który ma być najbardziej wydajnym pojazdem, jaki został zbudowany i zaprojektowany przed tego producenta. Odważna deklaracja została uzupełniona zapowiedzią graficzną, która trafiła do sieci.

Samochód do złudzenia przypomina Mercedesa IAA Concept 2015. Widać to patrząc na jego profil. Wydaje się jednak nieco bardziej ugrzeczniony pod względem stylistycznym, co może sugerować bliskość wersji produkcyjnej.

Uwagę zwraca bardzo długie i niskie nadwozie z wyraźnymi zwisami. Ciekawie prezentuje się również bardzo opadająca linia dachu, która sąsiaduje z wąskimi przeszkleniami. Unikatowego charakteru nadają natomiast tylne lampy osadzone w wyraźnym pochyleniu.

Mercedes Vision EQXX Concept 

Dopracowanie pod kątem debiutu rynkowego mogą sugerować konwencjonalne drzwi, lusterka czy klamki. Oświetlenie będzie oczywiście wykorzystywało technologię LED, ale raczej bez większych innowacji. Samo auto będzie emanowało futurystycznym designem i ciekawymi rozwiązaniami. Zapowiada się bardzo ciekawy projekt.

Mercedes EQXX Concept
Nowy projekt bardzo przypomina koncept IAA zaprezentowany w 2015 roku

Samochód ma wykorzystywać bardzo nowoczesny, elektryczny układ napędowy oferujący duży zasięg i świetne osiągi. Przypomnijmy, że wprowadzony niedawno EQS oferuje baterię o pojemności około 100 kWh. Koncept nie musi mieć większego akumulatora. Jeżeli będzie lżejszy, a przy tym jeszcze bardziej dopracowany pod kątem aerodynamiki, to uzyskanie jeszcze lepszego zasięgu nie powinno stanowić problemu. Oczekujemy, że będzie to około 700 kilometrów.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Audi RS3 vs Tesla Model 3

Audi RS3 w pojedynku z Teslą Model 3. Który auto wygra na prostej? (wideo)

Kia Carens 2022

Kia Carens 2022 oficjalnie. Teraz bliżej crossovera