w

Karkołomne wyprzedzanie na śliskiej drodze: Czołówka z Seicento (Video)

Wyprzedzanie na zakręcie - czołówka
Karkołomne wyprzedzanie na śliskiej drodze: Czołówka z Seicento (Video)

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Jawiszowice (powiat oświęcimski).

Niska temperatura, wilgotna, wąska droga i zakręt w pobliżu – wydawać by się mogło, że w takich warunkach żaden uczestnik ruchu nie podejmie się wyprzedzania. Niestety, w rzeczywistości bardzo wielu kierowców decyduje się na niepotrzebne ryzyko.

Czy to pośpiech i brak wyobraźni? A może brawura? Powody mogą być różne, ale żaden z nich nie usprawiedliwia tak skrajnego zachowania. Narażanie siebie i innych na drodze to bardzo często przejaw głupoty i tym razem nie było inaczej.

Czołowe zderzenie

Kierowca czarnego hatchbacka postanowił wyprzedzać w niesprzyjających okolicznościach. Gdy był na wysokości wyprzedzanego pojazdu, dostrzegł auto zbliżające się z przeciwka. Było już za późno na skuteczne wytracenie prędkości, dlatego próbował zmieścić się na trzeciego.

Czołówka z Seicento
Kierowca Seicento nie miał szans na uniknięcie zderzenia

Jezdnia była jednak za wąska na trzy samochody. Jeden z nich został zepchnięty do rowu, a drugi uderzył czołowo w nadjeżdżające Seicento. Kierowca małego Fiata gwałtownie hamował nie mając ABS-u, co wprowadziło jego auto w poślizg. Wbrew pozorom, mogło to uchronić go przed poważniejszymi uszczerbkami na zdrowiu, bo siła zderzenia nie została przeniesiona w prostej linii na niego. Warto też dodać, że nie jechał z pasażerem.

Nikt nie zginął, choć użytkownik pomarańczowego samochodu został przetransportowany do szpitala z obrażeniami kręgosłupa i nogi.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Karambol w Japonii - 19 stycznia 2021

Tragedia w Japonii: Burza śnieżna doprowadziła do karambolu z udziałem 130 aut (Video)

Dacia Sandero - porównanie obu generacji

Dacia Sandero 2021 jest wyraźnie droższa od poprzedniczki. Czy warto dopłacać 8000 zł? Porównanie obu generacji