w

Kamper w wersji mini. Z zewnątrz nie daje się rozpoznać!

Budżetowy kamper
Kamper w wersji mini. Z zewnątrz nie daje się rozpoznać!

Doceniamy takie projekty, ponieważ są pomysłowe, a przy tym pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Kamper w wersji mini nie zawsze oznacza mnóstwo wyrzeczeń. Jeżeli jego konstrukcja jest dobrze przemyślana, to można minimalizować braki. Dobrym tego przykładem jest prezentowany Dodge Grand Caravan z 2008 roku, który w Europie był oferowany jako Lancia Voyager. Testowaliśmy taki samochód siedem lat temu – oczywiście w konwencjonalnej wersji.

Mini Kamper wnętrze
W kabinie można odpoczywać leżąc i oglądając telewizor

Autor i jednocześnie właściciel tego pojazdu pochodzi z San Diego. Zainspirował się innymi projektami opartymi na vanach, ale to z pewnością by nie wystarczyło. Konieczny był zmysł inżynierski, wyobraźnia i talent.

Pełnoprawny kamper?

Do wykonania wewnętrznej zabudowany wykorzystano solidne drewno. Podłogę wykonał stolarz i konstruktor jachtów, co mówi samo za siebie. Na pokładzie znajduje się ogrzewanie postojowe, klimatyzacja, czujnik dymu z alarmem, bieżąca woda, kuchenka gazowa, mikrofala, 13-calowy telewizor i system audio. Aby nie zabrakło prądu, samochód został wyposażony w 100-watowy panel słoneczny, agregat i baterię litowo-jonową o pojemności 100 Ah.

Dodge Grand Caravan Camper
Kokpit jest tak, jak w innych „Voyagerach”. Z tyłu znajdziemy blat z umywalką

Nie mogło oczywiście zabraknąć łóżka. Wśród innych praktycznych rozwiązań znajdziemy wysuwany blat, liczne schowki i półki. Warto dodać, że tylne szyby zostały zasłonięte, dlatego jeszcze trudniej zorientować się, że to kamper. Czego nie ma? Toalety z łazienką. Trudno jednak się temu dziwić, biorąc pod uwagę przestrzeń, która była do dyspozycji.

Wystawiony na sprzedaż

Auto znaleźliśmy na portalu ogłoszeniowym Facebook Marketplace. Jak już wspomnieliśmy, pochodzi z 2008 roku. Do tej pory pokonał 73 tysięcy mil, czyli niemal 118 tysięcy kilometrów. Aktualny właściciel twierdzi, że wszystko działa, jak należy.

Kamper w wersji mini
Miejsce bagażnika zajmuje zabudowa zastępująca kuchnię

Cena? 24 tysiące dolarów. To dużo i niedużo – zależy jak na to spojrzeć. Nie mamy jednak wątpliwości, że znajdzie się chętny, który potrzebuje mobilnego, kompaktowego „domu na kołach”.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kolizja przez nieuwagę

Wolna jazda i odwrócenie uwagi. Typowa kolizja przez zagapienie (wideo)

Kia Niro 2022 teaser

Kia Niro 2022 kilka dni przed debiutem. Oficjalna zapowiedź