w

Kia Niro 2022 kilka dni przed debiutem. Oficjalna zapowiedź

Kia Niro 2022 teaser
Kia Niro 2022 kilka dni przed debiutem. Oficjalna zapowiedź

Południowokoreańska marka udostępniła zapowiedź nowego modelu, który zadebiutuje już 25 listopada.

Kia Niro 2022 będzie rozwinięciem znanej już koncepcji. Pod względem stylistycznym należy jednak spodziewać się bardzo dużych zmian. Auto wykorzysta nowy nurt stylistyczny, który został wprowadzony przez Sportage’a.

Nowa Kia Niro - zapowiedź
Z tyłu pojawiły się pionowe lampy

Choć nie została zaprezentowana w pełnej okazałości, grafiki pozwalają dotrzeć do istotnych wniosków. Pas przedni będą zdobiły zupełnie nowe reflektory, które zostaną umieszczone stosunkowo nisko. Z tyłu natomiast zamontowano pionowe lampy.

Profil auta zdradza natomiast znacznie bardziej dynamiczną sylwetkę. Wszystko za sprawą  wyraźnie opadającej linii dachu i mocno pochylonej szyby. Uwagę zwraca także klapa bagażnika, która ma charakterystyczne zagięcie pod szybą.

Nowe technologie

We wnętrzu pojawi się inny kokpit. Kluczowym motywem są wyświetlacze umieszczone w jednej, niesymetrycznej ramce. Pierwszy z nich to oczywiści cyfrowe wskaźniki, które będzie można personalizować.

Kia Niro 2022 - wnętrze
We wnętrzu zagoszczą dwa duże ekrany i niezależny panel klimatyzacji

Drugim jest dotykowy ekran multimedialny, który powinien być taki sam lub podobny do tego ze Sportage’a. Przypuszczamy, że pod dyszami nawiewu znajduje się niezależny panel klimatyzacji. Jeżeli tak jest, to plus dla ergonomii.

Samochód bazuje najpewniej na platformie E-GMP, która jest przystosowana do napędów hybrydowych PHEV i elektrycznych. Specjaliści twierdzą, że Kia Niro 2022 będzie dostępna w obu wersjach. Producent nie potwierdził jednak tych informacji.

Wszystko zostanie wyjaśnione jednak już za trzy dni, kiedy Kia Niro 2022 zostanie oficjalnie zaprezentowana szerokiej publiczności.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Budżetowy kamper

Kamper w wersji mini. Z zewnątrz nie daje się rozpoznać!

Skoda Karoq 2022 teaser

Skoda Karoq 2022 (lifting). Kolejna zapowiedź