w

Jazda pod prąd po nieoświetlonym fragmencie S3. Za kierownicą starszy mężczyzna (wideo)

Senior jadący autem pod prąd
Jazda pod prąd po nieoświetlonym fragmencie S3. Za kierownicą starszy mężczyzna (wideo)

Gdy dochodzi do takich sytuacji, zawsze poruszany jest temat seniorów za kierownicą i zmian w przepisach.

Jazda pod prąd to jedno z największych wykroczeń, jakich można się dopuścić. Niestety, praktycznie codziennie dochodzi do takich sytuacji. Niektóre z nich bywają naprawdę niebezpieczne – szczególnie te, które mają miejsce na drogach ekspresowych i autostradach.

Tak też było tym razem na nieoświetlonym fragmencie S3. Nagrywający dostrzegł starszego mężczyznę, który poruszał się po niewłaściwej jezdni. Nie wiadomo, jak się znalazł na drodze prowadzącej w przeciwnym kierunku.

>Jechał pod prąd autostradą A1. Interweniowała policja. „Chciałbym poznać tok myślenia takiego kierowcy”

Najpewniej nie zauważył oznakowania i skorzystał ze zjazdu zamiast wjazdu. Świadek od razu zadzwonił pod numer alarmowy, by zgłosić zdarzenie oraz informować o lokalizacji.

Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy senior był świadomy zagrożenia. Najważniejsze jednak, że uniknął czołówki i innych zderzeń. W końcu zjechał z drogi, co zapobiegło dalszym konsekwencjom.

>Wjechała pod prąd na skrzyżowaniu. Starsza kobieta zorientowała się w porę (wideo)

Czy badania okresowe starszych kierowców powinny być obowiązkowe? Wprowadzenie takiego przepisu zwiększyłoby koszty – zarówno po stronie seniorów, jak i państwa. Uwzględniając „talent” polityków do mnożenia przejawów biurokracji, mogłoby to przynieść spore zamieszanie.

Niemniej jednak sprawa jest poważna. Badania mogłyby uświadamiać seniorów, którzy nie zawsze zdają sobie sprawy ze swoich ograniczeń. W tym miejscu warto podkreślić, że takie wykroczenia popełniają nie tylko seniorzy. Praktycznie w każdej grupie wiekowej kierowców zdarzają się podobne przewinienia, choć przyczyny nie zawsze są takie same.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Agresywne wyprzedzanie TIR-em

Zawodowiec chciał zepchnąć z drogi auto osobowe. W kabinie małżeństwo z dzieckiem (wideo)

George Russell Grand Prix Brazylii 2022

Grand Prix Brazylii 2022: Mercedes wrócił do gry, podziały w Ferrari i Red Bullu