w

Hamilton czy Verstappen? Ostatni wyścig rozstrzygnie wszystko. Trwają wielkie spekulacje

Hamilton and Verstappen
Hamilton czy Verstappen? Ostatni wyścig rozstrzygnie wszystko. Trwają wielkie spekulacje

To zaskakujące, że sezon, który miał być nudny okazał się jednym z najbardziej emocjonujących w ciągu ostatnich dwóch dekad.

Wszyscy przewidywali, że Mercedes nie będzie miał sobie równych i zespoły skupią się na sezonie 2022 wprowadzającym liczne zmiany i nowe bolidy. Okazało się, że jest zupełnie inaczej. Przed nami ostatni wyścig Formuły 1 i wciąż nie ma odpowiedzi na kluczowe pytanie. Kto zostanie tegorocznym mistrzem świata: Hamilton czy Verstappen?

Walka o mistrzostwo trwa. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższy weekend w Abu Zabi. Obaj pretendenci do tytułu mają taką samą liczbę punktów, choć to Holender jest teraz uznawany za lidera. Powód? Ma na koncie więcej zwycięstw, co jest wiążące w takich przypadkach.

Wszystkie chwyty dozwolone?

Brytyjskie media już działają i starają się apelować o rozwagę do Verstappena. Jeżeli Holender „przypadkowo” rozbiłby bolidy swój i Hamiltona, to właśnie on zgarnąłby tytuł. Trudno jednak wierzyć, że będzie chciał załatwić sprawę w taki sposób, ponieważ to spotkałoby się z poważnymi karami (a może nawet utratą mistrzostwa), a przy tym stratami wizerunkowymi.

Fakty są jednak takie, że Max może czuć się pokrzywdzony w odniesieniu do całego sezonu. Nie ma wątpliwości, że decyzje sędziów były zazwyczaj na korzyść Lewisa. Poza tym, wspomniane brytyjskie media również potrafią robić pod górkę całemu Red Bullowi. A stanowią największą siłę dziennikarską w F1.

Wydaje się, że Mercedes może mieć przewagę prędkości na tym torze. Verstappen udowadniał jednak już wielokrotnie, że skrywa ogromny potencjał i niewykluczone, że zdoła wygrać. Na ten moment to oczywiście tylko spekulacje i trudno cokolwiek przewidzieć.

Pamiętajmy, że w wyścigu dochodzi do zdarzeń losowych. Jeżeli Hamilton będzie miał awarię lub zostanie wykluczony przez kolizję, to Verstappen nie musi nawet dojeżdżać do mety. Nikt w zespołach nie będzie tak optymistycznie kalkulował, ale warto o tym pamiętać.

Hamilton musi ukończyć wyścig w strefie punktowej przed Verstappenem – i to jest klucz dla Brytyjczyka. Holender ma dokładnie taki sam cel. Szykuje się więc bardzo ekscytujący weekend, który może przynieść sporo kontrowersji. Liczymy jednak, że to duch sportu okaże się najważniejszy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Porsche Carrera GT after crash

Uszkodzone Porsche Carrera GT na sprzedaż. To może być okazja

Koszenie trawy w zimę

Drogowcy kosili śnieg przy trasie. Polska to fabryka memów