w

Elektryczny van Renault i Volvo, czyli mobilna opieka zdrowotna

U1st Vision Concept
Elektryczny van Renault i Volvo, czyli mobilna opieka zdrowotna

Producenci motoryzacyjni starają się przewidywać dalszy rozwój technologii, a co za tym idzie – przyszłość w różnych dziedzinach. Muszą przystosować swoje produkty do zbliżających się zmian, co nie jest takie łatwe.

Jedną z takich prób jest elektryczny van Renault i Volvo, które mają karty członkostwa w Software Republique. Ich wspólny projekt to koncept U1st Vision. Jego celem jest podkreślenie mobilnego charakteru branż usługowych.

Konstrukcja tego auta może być w pewnym sensie symbolem zmian społecznych i ekonomicznych, które są nieodłączną częścią rozwijającego się świata. Wiele dotychczas publicznych sektorów może ulegnąć prywatyzacji, gdy znów okaże się, że socjalizm nie jest dobrym rozwiązaniem.

>Volvo Trucks wprowadza system autonomiczny poziomu 4. Przyszłość właśnie nadjechała

Wtedy właśnie będzie nacisk na prywatyzację, by przywrócić wolny rynek i rywalizację, która pozwoli na realne formy konkurowania, a co za tym idzie – naturalną stabilizację cen i kosztów. Mimo że wydaje się to pieśnią przyszłości, czas biegnie bardzo szybko i niewykluczone, że pokolenie w średnim wieku doczeka się takich zmian.

Van Renault i Volvo

Teoretycznie, takie samochody już istnieją – mówimy na nie „karetki”. Koncepcja U1st Vision ma jednak nieco inną funkcję. Nie chodzi o pomoc ratunkową w aktualniej formie. Van Renault i Volvo to bardziej mobilna przychodnia.

Czy taki pojazd ma sens? Społeczeństwa europejskie starzeją się. Jeśli dorzucimy do tego coraz większy nacisk na rezygnację z prywatnych samochodów, to możemy dojść do wniosku, że mobilne usługi wykroczą poza „jeżdżące sklepy spożywcze”.

Van Renault i Volvo
U1st Vision Concept

Jak w porządnym gabinecie, wnętrze konceptu oferuje specjalny fotel, biurko oraz niezbędną zabudowę. Oprócz tego są kosze na konkretny rodzaj odpadów i duży telewizor, który na pewno pozwoli obejrzeć zdjęcie z rentgena.

Taki pojazd musi mieć również lodówkę i dostęp do bieżącej wody. Dziś może wydawać się to przesadą, ale już naprawdę nietrudno wyobrazić sobie, że dostarczanie produktów to dopiero początek ery „kurierskiej”. Pozostaje więc już tylko czekać na rozwój sytuacji. Jesteśmy pewni, że coraz większa liczba branż zainwestuje w mobilne usługi.U1st Vision Concept

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Suzuki Hustler Tough Wild

Kei car Suzuki, który powinien trafić do Europy. Hustler nie tylko dla seniora

Bugatti Mistral

Bugatti: Aby utrzymać silniki spalinowe możemy budować nawet stacje paliw