w

Drogowcy kosili śnieg przy trasie. Polska to fabryka memów

Koszenie trawy w zimę
Drogowcy kosili śnieg przy trasie. Polska to fabryka memów

Możemy zastanawiać się, dlaczego jest jak jest, ale lepiej oswoić się z tym wszystkim i nabrać dystansu.

Inne podejście nie ma po prostu sensu, bo będzie generowało tylko stres. A po co denerwować się na coś, na co nie ma żadnego wpływu. Wydaje się, że właśnie tak jest w tym przypadku. Jak widać na zdjęciach udostępnionych w social mediach, drogowcy kosili śnieg przy trasie.

Koszenie śniegu zamiast trawy
Podwykonawca nie wywiązał się z terminu. Zdjęcie: Pan Przemysław Górzny

Brzmi absurdalnie, ale to wydarzyło się naprawdę. Celem była oczywiście trawa, ale gruba warstwa śniegu uniemożliwiała jej skuteczne wycięcie. To jednak nie powstrzymało zleceniobiorcy, który chciał wywiązać się z zadania.

Wątpliwa realizacja zlecenia

Zadanie zlecił Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Zewnętrzna firma miała zająć się koszeniem traw przy drodze. Ważnym ustaleniem był tu termin. Jak wynika z przekazanych informacji, prace miały zostać wykonane do końca listopada.

Firma nie dotrzymała jednak warunków umowy. Spadł śnieg, co wyraźnie utrudniło sprawę. Można podejrzewać, że wkrótce pojawi się delikatne ocieplenie i śnieg stopnieje, ale przedsiębiorca nie zamierzał czekać. Wybrał improwizację, która została zarejestrowana przez internautę.

Fotografie obiegły cały kraj, wzbudziły kontrowersje i trafiły do wspomnianego WZDW w Poznaniu. Władze zapowiedziały, że zostaną wyciągnięte konsekwencje i podwykonawca nie otrzyma wynagrodzenia, a przy tym zapłaci karę za niewywiązanie się z umowy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hamilton and Verstappen

Hamilton czy Verstappen? Ostatni wyścig rozstrzygnie wszystko. Trwają wielkie spekulacje

Latający Hyundai

Gdy inni planują auta elektryczne, Hyundai zapowiada jednostki powietrzne. Komercyjne loty miejskie jeszcze przed 2030 rokiem