w

Lamborghini Murcielago z manualem może być Twoje! Tylko załatw kredyt

Lamborghini Murcielago Blue Ely
Lamborghini Murcielago z manualem może być Twoje! Tylko załatw kredyt

Na tej planecie istnieją samochody, które od początku aż do ostatniego dnia istnienia będą obiektami pożądania zarówno fanów motoryzacji, jak i kolekcjonerów, którzy liczą na zwrot inwestycji. Tak też jest w tym przypadku.

Lamborghini Murcielago z manualem to dziś prawdziwa gratka dla zamożnych inwestorów. W samej Ameryce Północnej znajduje się zaledwie kilka egzemplarzy z przekładnią mechaniczną. W takiej konfiguracji stylistyczno-wyposażeniowej jest tylko jeden.

Nietrudno więc wywnioskować, że prezentowany pojazd budzi duże zainteresowanie na rynku. Można śmiało założyć, że lista chętnych jest długa. Trzeba będzie jednak wyciągnąć z kieszeni pokaźną sumę, by nabyć tę sztukę.

Lamborghini Murcielago z manualem
Lamborghini Murcielago, zdjęcie: August Luxury Motorcars

No właśnie, cena. Włoskie coupe zostało wystawione na sprzedaż za 1 022 733 dolary, co oznacza, że stanowi wydatek prawie 4,1 miliona złotych. To ogromna suma, nawet jak na Lamborghini. Pamiętajmy jednak, że wartość takiego auta będzie tylko rosła.

Lamborghini Murcielago z manualem – cenna sztuka

Rzadkość samochodu jest jednym z argumentów przemawiających za znaczącą ceną. Oprócz niej, istotne są liczne opcje wyposażenia oraz skromny przebieg. Prezentowane Lamborghini Murcielago z manualem jest zachowane niemal w fabrycznym stanie.

Ten konkretny egzemplarz został wyprodukowany w 2007 roku. Odważna barwa Blu Ely nie jest folią tylko oryginalnym lakierem, co stanowi dodatkowy wyróżnik. Najbardziej przemawiającym faktem pozostaje jednak wspomniana skrzynia biegów. Według analityków, na całym świecie istnieje zaledwie kilkadziesiąt sztuk z taką konstrukcją.

Lamborghini Murcielago z manualem
Lamborghini Murcielago, zdjęcie: August Luxury Motorcars

Niebieskie Murcielago legitymuje się przebiegiem 16 550 kilometrów. W jego wnętrzu dominuje biała tapicerka ze skóry Bianco Polar. Jej uzupełnieniami są diamentowe szwy. Nie zabrakło również dekorów  z włókna węglowego, które pokrywają progi, tunel środkowy i część wieńca kierownicy. Oprócz tego, na pokładzie jest radioodtwarzacz Kenwood double-din.

Samochód posiada także ceramiczno-karbonowe hamulce. Jego sercem jest centralnie umieszczony silnik V12 o pojemności 6,5 litra. We współczesnych supersamochodach Lamborghini też możemy znaleźć dwunastocylindrowe jednostki, ale nie są one dostępne z przekładniami manualnymi. Krótko mówiąc, auto jest warte swojej ceny i jeśli nabywca go nie zniszczy, to za kilka lat zarobi.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bugatti Mistral

Bugatti: Aby utrzymać silniki spalinowe możemy budować nawet stacje paliw

Aston Martin V12

Aston Martin: Ludzie chcą silników V8 i V12. Jednostki V6 są za małe