w

GLB trafił w ręce Brabusa: efekt jakiego można było oczekiwać

Mercedes GLB Brabus 2020

Brabus nie próżnuje, bo nie ma na to czasu. Mercedes-Benz ma bowiem bardzo szeroką gamę modelową, która cały czas się rozrasta. Kolejnym tego przykładem jest model GLB.

Nowy SUV niemieckiego producenta to propozycja dla tych, którzy potrzebują czegoś większego niż GLA, ale nie chcą GLC. Nazywany jest „Małą G-Klasą” ze względu na pudełkowatą sylwetkę. Pod względem technologicznym, czerpie jednak garściami z kompaktowych braci.

Zobacz także: Mercedes-AMG GLB 35 oficjalnie

Brabus postawił na modyfikację zderzaków, nakładki progowe, dyfuzor, cztery końcówki układu wydechowego (po dwie na stronę) i klasyczne, wieloramienne felgi. Nie zabrakło również dodatkowej listwy LED, która została zamontowana na dachu. Zwieńczeniem projektu jest natomiast obniżone zawieszenie dodające odrobinę sportowego charakteru.

Mercedes GLB Brabus 2020

Tuner postawił na wersję GLB 250, pod maską której znajdziemy 2-litrowy silnik generujący seryjnie 221 KM oraz 350 Nm. Po delikatnych korektach przy mapie jednostki, udało się uzyskać 267 KM i 430 Nm. Teraz kompaktowy SUV Mercedesa osiąga pierwszą setkę w 6,6 sekundy i rozpędza się do 240 km/h.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Model Y vs Murcielago

Czy Tesla pokona Lamborghini? Model Y vs Murcielago (wideo)

Parkowała pół godziny

Nie chciała żadnej pomocy: parkowała pół godziny (wideo)