w

Czy Tesla pokona Lamborghini? Model Y vs Murcielago (wideo)

Model Y vs Murcielago
Czy Tesla pokona Lamborghini? Model Y vs Murcielago (wideo)

Samochody elektryczne stają się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Z nudnych wozideł zamieniają się w naprawdę sprawne maszyny, które swoimi osiągami mogą zawstydzić nawet supersamochody.

Choć ich wygląd nie zawsze to sugeruje. Świetnym tego przykładem może być Tesla Model Y, która prezentuje się jak nowoczesny crossover. Obok Lamborghini Murcielago wygląda wręcz banalnie i nudno. Okazuje się jednak, że potrafi stawić mu czoła w wyścigu na 1/4 mili.

Sprawdź także: Tesla Model 3 Performance vs Lamborghini Huracan ? drag race (Video)

Amerykańskie, ekologiczne auto dysponuje mocą 500 KM generowanych tylko z prądu. Serce włoskiego superauta, to natomiast V12 o pojemności 6,5 litra. Potencjał? 600 KM. Na papierze więcej osób postawiłaby na Lambo, ale pamiętajmy, że „elektryk” ma maksymalny moment dostępny od zera. Koniec przemyśleń – czas sprawdzić kto wygrał (start od 7:50):

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdy chcesz zaszpanować na zlocie swoim starym Smartem… (wideo)

GLB trafił w ręce Brabusa: efekt jakiego można było oczekiwać