w

Mercedes-AMG GLB 35 oficjalnie

Mercedes chwilę temu zaprezentował model GLB, który wypełni kolejną niszę w segmencie kompaktowych SUV-ów. Właśnie poznaliśmy jedną z jego topowych wersji.

Stylistyka robi pozytywne wrażenie. W oczy rzucają się przeprojektowane zderzaki, charakterystyczne felgi (19-21 cali), dwie duże końcówki wydechu, dyfuzor i grill z pionowymi listwami. We wnętrzu zagościły natomiast skórzane fotele, aluminiowe wstawki oraz sportowa kierownica z grubym wieńcem.

Dopisek AMG nie jest oczywiście przypadkowy. Podobnie jak w przypadku A-Klasy, 35-tka dysponuje 2-litrowym silnikiem benzynowym generującym 306 KM i 400 Nm. Współpracuje z nim 7-biegowy automat przekazujący potencjał na obie. GLB w takiej konfiguracji pozwala na osiąganie setki w 5,2 sekundy i rozpędzanie się do 250 km/h. Trudno oczekiwać czegoś więcej od tego typu auta.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SEAT Tarraco FR PHEV oficjalnie

Olsztyn: nietypowa „pomoc” w zjechaniu z ronda (Video)