w

Gdyby Hyundai stworzył pick-upa na rynek europejski, mógłby tak wyglądać. Sukces murowany!

Hyundai Pick-up 2021
Gdyby Hyundai stworzył pick-upa na rynek europejski, mógłby tak wyglądać. Sukces murowany!

Gama modelowa południowokoreańskiego producenta jest stopniowo rozwijana. Na Starym Kontynencie nie ma jednak pick-upa.

Nie jest to najbardziej istotny segment, dlatego Hyundai nie ma parcia, by w nim zaistnieć. Patrząc na to jednak z drugiej strony, sportowe modele też nie stanowią fundamentu sprzedaży, a są w cennikach. Typowy wół roboczy mógłby wpłynąć na zainteresowanie klientów, którzy do tej pory nie patrzyli w stronę tej marki. Miałby również szanse zostać motorem napędowym większej gamy aut użytkowych.

Hyundai Pick-up 2021 – tak mógłby wyglądać!

Co ciekawe, nawet niektórzy fani Hyundaia widzieliby taki samochód na rynku. Do sieci trafiły właśnie grafiki niezależnego stylisty, KDesign AG, który zaprojektował tego typu model. Nie tworzył go od podstaw, tylko wykorzystał sylwetkę najnowszej generacji Santa Fe.

Santa Fe pick-up
Niezależny projekt powstał na bazie najnowszego Santa Fe

A to oznacza bardzo fajny design. Masywna sylwetka została uzupełniona atrakcyjnymi elementami oświetlenia, których próżno szukać w innych pick-upach – szczególnie z tyłu. Kabina została w pełni zachowana, dlatego można liczyć na świetne wykonanie i nowoczesny kokpit.

Zmiana podwozia

Oryginalny Santa Fe nie jest osadzony na ramie, dlatego istotne byłyby zmiany konstrukcyjne – warto, by pick-up miał odpowiednie zawieszenie umożliwiające przewożenie ciężkich ładunków. Gama jednostek mogłaby pozostać zbliżona i opierać się na wysokoprężnym silniku 2.2 CRDI (204 KM) współpracującym z 8-biegowym automatem DCT i napędem na obie osie.

Hyundai pickup - silnik
Pod maską mógłby pracować 204-konny silnik 2.2 CRDI
Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

BMW E30 na sprzedaż

Dobry i tani materiał na klasyka: BMW E30 powoli zyskuje na wartości

Bentayga Creative Bespoke

Gdy seryjny Bentley to za mało: Bentayga po wizycie u Creative Bespoke