w

Gdy seryjny Bentley to za mało: Bentayga po wizycie u Creative Bespoke

Bentayga Creative Bespoke
Gdy seryjny Bentley to za mało: Bentayga po wizycie u Creative Bespoke

Bentayga to fundament sprzedaży brytyjskiej marki. Luksusowy SUV cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – także wśród tunerów.

Bardzo wiele firm zajmujących się personalizacją samochodów bierze na swoje warsztaty ten model. Istnieje spora grupa potencjalnych klientów, dlatego takie kroki wydają się oczywiste. Tym razem auto pierwszej generacji trafiło w ręce Creative Bespoke, co zaowocowało odważnymi zmianami.

Bentayga tuning 2021
Bentayga zyskała muskularny body kit

Seryjny Bentley Bentayga prezentuje się masywnie i elegancko zarazem. W tym przypadku postawiono jednak na wyraźne modyfikacje, które zaowocowały jeszcze większą muskularnością i odrzuceniem elegancji na korzyść sportowego charakteru.

Gruntowne zabiegi – designerskie i techniczne

Auto zyskało przeprojektowane zderzaki, nakładki progowe, ogromne wloty powietrza, zmodyfikowaną maskę, wstawki na drzwi, dyfuzor, dodatkowe spojlery i felgi o charakterystycznym wzorze. Nie zabrakło także ogromnych, płaskich końcówek układu wydechowego. Niemal każdy element karoserii został pomalowany na czarno. Z mroczną stylizacją kontrastują jedynie elementy oświetlenia i czerwone zaciski hamulców.

Bentayga interior tuning
Wnętrze utrzymano w czerwono-czarnej kolorystyce

Pod maską tego egzemplarza znajduje się 4-litrowe, doładowane V8, które zostało podkręcone do 700 KM. To oznacza możliwość osiągania pierwszej setki w około 4 sekundy i rozpędzania się do 300 km/h. Takie wyniki robią wrażenie, tym bardziej że auto waży grubo ponad dwie tony.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Hyundai Pick-up 2021

Gdyby Hyundai stworzył pick-upa na rynek europejski, mógłby tak wyglądać. Sukces murowany!

Mustang Mach 1 cennik

Ford Mustang Mach 1 wjeżdża do Polski: Legendarna wersja kosztuje ponad 280 tysięcy złotych