w

Gdy brakuje zdrowego rozsądku: Jeden chce drugiego nauczyć kultury (wideo)

Kierowca wysiadł z auta - kłótnia na drodze
Gdy brakuje zdrowego rozsądku: Jeden chce drugiego nauczyć kultury (wideo)

Miarą kultury na drogach są wyrozumiałość i chęć ułatwienia jazdy innym. Jak powszechnie wiadomo, w Polsce bywa z tym różnie.

Nierzadko brakuje zdrowego rozsądku. Przykładów takich zdarzeń jest mnóstwo. Przez niepotrzebne nerwy i chęć pokazania swojej wyższości dochodzi do niepożądanych zdarzeń, których można było uniknąć. Wystarczyłoby więcej rozwagi i wyobraźni. Niestety, jak pokazują wspomniane sytuacje, zmiana mentalności polskich kierowców potrwa jeszcze wiele lat.

Jeden lepszy od drugiego

W tym przypadku mamy do czynienia z przejawami głupoty z obu stron. Zacznijmy od nagrywającego, który bez problemu przepuścił radiowóz, ale już po chwili zaczął trąbić na innego uczestnika ruchu. Powodem było wymuszenie, choć według nas to naciągana teoria – prędkości były osiedlowe, a na jezdni znajdował się próg.

Kierowca nie został zmuszony do gwałtownego hamowania i nic by się nie stało, gdyby odpuścił sobie używanie sygnału dźwiękowego. Próg mógł pokonać znacznie spokojniej zamiast na siłę udowadniać, że ktoś zawinił.

Kierowca białego SUV-a też nie zachował się normalnie. Zatrzymał pojazd na środku drogi, wyszedł z kabiny i zaczął grozić mandatem, jakby był stróżem prawa. Ani to mądre, ani bezpieczne. Na szczęście nikt nie ucierpiał – nie doszło do rękoczynów, co jest jedyną dobrą wiadomością.

Pierwszy prowokował, a drugi – dał się sprowokować. Obaj powinni mieć w sobie więcej pokory, aby nie dochodziło do takiej sytuacji. Warto wyciągnąć wnioski i nie powielać ich zachowania.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudana próba kradzieży auta zawodnika MMA

Próbował ukraść auto zawodnika UFC. Odpuścił, gdy dostał kilka ciosów (wideo)

Zderzenie z ogrodzeniem - dachowanie

Malował bramę, gdy stanął przed śmiertelnym zagrożeniem – toczącym się samochodem (wideo)