w

Fart użytkownika motoroweru. Od ciężarówki dzieliły go centymetry (wideo)

O włos od śmierci pod ciężarówką
Fart użytkownika motoroweru. Od ciężarówki dzieliły go centymetry (wideo)

Opady deszczu wyraźnie utrudniają jazdę wszystkim uczestnikom ruchu, ale to użytkownicy jednośladów mają najgorzej.

Nie chodzi jedynie o zmniejszony komfort i przemoczony strój. Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo, które w takich sytuacjach wydaje się ograniczone. Prezentowany fart użytkownika motoroweru jest tego dobrym przykładem.

Do zdarzenia doszło w Azji, co można wywnioskować po samych pojazdach, jak i organizacji ruchu. Nieszczęście wisiało w powietrzu, ale jakimś cudem udało się uniknąć tego najgorszego.

Szybka ucieczka

Nagranie ujawnia perspektywę świadka, który widział, jak użytkownik motoroweru stracił przyczepność, a następnie wywrócił pojazd. Mężczyzna upadł na wielopasmową jezdnię. Los chciał, że znalazł się od razu na torze jazdy rozpędzonego pojazdu ciężarowego.

Kierowca zauważył zagrożenie i zaczął awaryjnie hamować, ale warstwa wody na drodze nie pomagała. Motorowerzysta dostrzegł, że może zginąć pod kołami ciężkiej maszyny i również szybko zareagował.

Wywrotka użytkownika motoroweru
Użytkownik motoroweru wywrócił się na torze jazdy rozpędzonego pojazdu ciężarowego

Nie zwracając uwagi na swój jednoślad, podniósł się i zaczął błyskawicznie biec mając nadzieję, że obok nic nie jedzie. Centymetry dzieliły go od śmierci pod kołami samochodu ciężarowego. Tylko refleks obu uczestników zdarzenia zapobiegł tragedii.

To niezwykłe zdarzenie jest przestrogą dla wszystkich zwolenników jednośladów. Zawsze należy dbać o opony i jeździć maksymalnie ostrożnie, gdy spadnie deszcz. W takich warunkach nietrudno o niebezpieczną sytuację. Pamiętajmy, że motocyklistów i rowerzystów nie chroni nic poza strojem i kaskiem. To naprawdę niewiele.

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMOrZngswgeS2Aw?hl=pl&gl=PL&ceid=PL%3Apl

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nieudany popis kierowcy Mustanga

Młodociany kierowca Mustanga chciał się popisać. Potrącił kilka osób (wideo)

Nieudane wyjeżdżanie z parkingu

Gdy chcesz pomóc wypchnąć auto, ale sam nie masz przyczepności (wideo)