w

Ekipa budowlana pomyliła posesje: Wykonała betonowy podjazd przy innym domu. Właściciel nie narzekał

Kosztowna pomyłka ekipy budowlanej
Ekipa budowlana pomyliła posesje: Wykonała betonowy pojazd przy innym domu. Właściciel nie narzekał

Takie historie budzą kontrowersje i często mają swoje wieloletnie konsekwencje. W tym przypadku udało się dojść do porozumienia bez dodatkowych przygód.

Jeden z bohaterów opisywanej sytuacji może uważać się za szczęściarza. Po drugiej stronie znajdowała się grupa, która nie miała powodów do radości, ale też nie powinna narzekać, bo istniało wiele przesłanek sugerujących, że mogło skończyć się znacznie gorzej.

Pewien Australijczyk nie krył zaskoczenia, gdy przed własnym domem zobaczył zupełnie nowy, betonowy podjazd. Jak wychodził ostatnim razem, to znajdowało się tam żwirowe podłoże. Czyżby stracił pamięć? Nic bardziej mylnego. Miał zamiar zrobić coś podobnego, ale nie zdążył podjąć się tego zadania.

Kosztowna pomyłka

Okazało się, że pewna ekipa budowlana pomyliła obiekty i wykonała pracę tam, gdzie nikt (jeszcze) nie zamawiał takich usług. Prawidłowe miejsce znajdowało się kilka ulic dalej. Budynki były do siebie łudząco podobne, dlatego doszło do przykrego incydentu. Przykrego dla jednej ze stron, rzecz jasna…

Pomyłka podczas prac budowlanych
Właściciel posesji cieszył się z pomyłki budowlańców

Ten spory wysiłek został wyceniony na 8000 dolarów australijskich. Przy aktualnym kursie (2,86) oznacza to wydatek 22 880 zł – właśnie taką kwotę podano osobie, która faktycznie poprosiła o wykonanie tego podjazdu. Całkiem duża suma.

Kto poniósł koszty?

Zakończenie tej historii wydaje się dość oczywiste. Właściciel posesji, na której wykonano zadanie był zainteresowany betonowym podjazdem, ale to nie oznacza, że chciał teraz wydawać jakiekolwiek pieniądze. Przedstawiciele firmy skontaktowali się więc z prawnikiem.

Prawo było jednak po stronie posiadacza nieruchomości, który ani nie zlecał wykonania prac, ani nie podpisywał żadnej umowy. Co więcej, mógł pozwać robotników za wtargnięcie na teren prywatny i zniszczenie mienia – bez względu na intencje.

Ostatecznie, koszty musiała ponieść firma, która mogła wyciągnąć konsekwencje jedynie wśród swoich pracowników. Ponadto, konieczne było wykonanie podjazdu u właściwego klienta. Tym sposobem doszło do promocji „dwa w cenie jednego”.

Źródło: Reddit

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Ktoś się pomylił i zniszczył komuś innemu życie, ale przynajmniej za to odpowiedział. A nie, chwila, to nie jest sprawa Tomasza Komendy i naukowców prawnych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kubica High Class Racing

Niespodzianka! Kubica pojedzie bolidem LMP2 w wyścigu długodystansowym. Jeszcze w tym miesiącu!

Niespodzianka w silniku Mitsubishi

Auto prosto z fabryki też może skrywać niespodzianki. Ten klient znalazł jedną w silniku i miał dużo szczęścia