w

Duży SUV Volkswagena za niewielkie pieniądze. Po prostu hit!

Volkswagen Atlas Cross Sport
Duży SUV Volkswagena za niewielkie pieniądze. Po prostu hit!

Nie jest tajemnicą, że od gama modelowa dostosowywana jest na podstawie popytu i innych uwarunkowań rynkowych. Efekt jest taki, że w innych krajach możemy dostać modele, które nie są oferowane u nas.

I tak też jest w tym przypadku. Duży SUV Volkswagena nigdy nie trafił do polskiego cennika. Podbija jednak inne państwa, gdzie cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem, mimo że nie jest to propozycja budżetowa.

Warta uwagi jest szczególnie nowa konfiguracja tego modelu, która podkreśla jego lekko terenowy charakter. Wydaje się, że mogłaby znaleźć nad Wisłą spore grono zwolenników. Postanowiliśmy więc ją zaprezentować.

Duży SUV Volkswagena – to nie Touareg

Oto Volkswagen Atlas Cross Sport, który został uzupełniony zestawem akcesoriów Basecamp. Warto w tym miejscu dodać, że prezentowany model występuje także z konwencjonalnym nadwoziem, które umożliwia dokupienie wszystkich dodatków.

Duży SUV Volkswagena
Volkswagen Atlas Cross Sport

Zacznijmy od tego, że sylwetka tego auta jest naprawdę muskularna. Trochę przypomina Touarega, ale jest bardziej surowa, co spodoba się konserwatywnym fanom marki. Uwagę zwracają reflektory o ciekawym kształcie. Zostały optycznie złączone blendą LED, która biegnie przez całą szerokość grilla.

Volkswagen Atlas Cross Sport
Volkswagen Atlas Cross Sport

Z tylu natomiast dominuje pas świetlny o znaczących gabarytach. Pod nim wkomponowano chromowaną listwę. Odrobinę lekkości nadają natomiast wyraźnie pochylona szyba i tylny spojler.

>Volkswagen ID Sharan mógłby tak wyglądać. Przód pasuje idealnie!

Warto wspomnieć również o wymiarach tego samochodu, by dopasować go do konkretnego segmentu. Duży SUV Volkswagena ma 4966 milimetrów długości, 1990 milimetrów szerokości, 1723 milimetry wysokości oraz 2980 milimetrów rozstawu osi. Jest więc większy, niż wspomniany Touareg.

Volkswagen Atlas Cross Sport - wnętrze
Volkswagen Atlas Cross Sport

Wróćmy jednak do pakietu Basecamp. W jego skład wchodzą dwukolorowe dokładki do zderzaków, czarne poszerzenia błotników, srebrne osłony boczne, a także 17-calowe koła o świetnym, klasycznym wzorze. Rozmiar obręczy wydaje się mały, ale do takiej konfiguracji naprawdę pasuje. Warto dodać, że uzupełniają je terenowe opony.

Volkswagen Atlas Cross Sport
Volkswagen Atlas Cross Sport- wersja bazowa

Ile kosztuje ten terenowy pakiet? Dokładnie 2650 dolarów, czyli około 11 tysięcy złotych (kurs 4,19). A od jakiej ceny startuje duży SUV Volkswagena? Atlas Cross Sport na rynku amerykańskim jest dostępny za 38 650 dolarów (161 943 złote).

Za tyle można mieć egzemplarz z bazowym wyposażeniem, dwulitrowym silnikiem benzynowym (269 koni mechanicznych) oraz ośmiobiegową skrzynią automatyczną. To naprawdę bardzo dobra oferta, szczególnie na tle tych europejskich. Stany Zjednoczone to zupełnie inny rynek.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Toyota Hilux GR Sport 2024

Toyota Hilux GR Sport 2024. Chce być jak Raptor

Omoda 5 EV

Chińskie auto dla Polaka. W ofercie benzyniak i elektryk