w

Droga do nieba. To najbardziej niezwykła autostrada na naszej planecie!

Autostrada Yashi
Droga do nieba. To najbardziej niezwykła autostrada na naszej planecie!

Infrastruktura drogowa musi być użyteczna, ale istotnym walorem jest też jej otoczenie. Ten 240-kilometrowy odcinek stanowi prawdziwą gratkę dla fanów wielkich budowli.

Droga do nieba, niebiańska droga, winda do nieba – właśnie takie określenia padają w kontekście tej niesamowitej trasy. To autostrada Yashi, która powstała w Chinach. Ciągnie się przez wysokie pasma górskie i sięga ich szczytów, co tworzy niezwykły klimat i brawurowy widok.

Jak ujawniają dane dotyczące tej konstrukcji, wysokość nad poziomem może zwiększa się z każdym kilometrów o co najmniej kilka metrów. Do wykonania tego dzieła inżynierii wykorzystano betonowe płyty, które zostały zalane asfaltem. Według specjalistów, takie rozwiązanie umożliwia intensywną eksploatację przez około cztery dekady. Warto dodać, że inwestycja pochłonęła 4 miliardy dolarów.

Chiny to lider rozwoju infrastruktury drogowej

Nie jest tajemnicą, że to właśnie ten kraj buduje najwięcej wszelkiego rodzaju dróg. Ze względu na stale rozwijające się gałęzie gospodarki, konieczny jest szybki proces tworzenia nowych węzłów komunikacyjnych. W niektórych latach udaje się wybudować w Chinach nawet 25-30 tysięcy kilometrów w ciągu 12 miesięcy. Taki wynik związany jest z bardzo dużą wydajnością siły roboczej i znakomitą organizacją pracy.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Perez Red Bull 2021

Perez w Red Bullu. Inaczej być nie mogło

Skoda Felicia drift

A Skoda Felicia „leci bokiem” tak…