w

A Skoda Felicia „leci bokiem” tak…

Skoda Felicia drift
A Skoda Felicia leci bokiem tak...

Skoda Felcia to oczywiście poprzedniczka europejskiego bestsellera, czyli Fabii. Ten leciwy już model zmotoryzował wiele polskich rodzin.

W Czechach wciąż można spotkać to auto na drogach, szczególnie tych wiejskich. W Polsce stanowi znacznie rzadszy widok. To niewielkie auto słynęło z prostych rozwiązań i praktycznego wnętrza. Było także całkiem niezawodne, dlatego znalazło spore grono zwolenników.

Drift Felicią

Skoda nie oferowała wyczynowych wersji w tym samochodzie, bo nie miałoby to większego sensu. To jednak nie oznacza, że we właściwych rękach to auto może więcej, niż wydaje się większości osób. Poniższe nagranie zdradza, jak Felicia leci bokiem, co oczywiście wymagało odpowiednim operowaniem pedałami gazu, sprzęgła oraz właściwym reakcjom na kole kierownicy i hamulcu ręcznym.

Warto dodać, że to egzemplarz z wolnossącym silnikiem 1.6 MPI. Żaden rarytas. No cóż, nie moc, lecz technika czyni z Ciebie zawodnika! Pamiętajcie, by nie wykonywać takich prób na drogach publicznych.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Autostrada Yashi

Droga do nieba. To najbardziej niezwykła autostrada na naszej planecie!

Mustang after crashtest for sale

Nowy Mustang za mniej niż 10 tysięcy złotych? Możliwe, ale będzie to sztuka po teście zderzeniowym