w

Czechowice-Dziedzice: Przewoził na dachu ładunek dwa razy większy od auta

Fiat ze styropianem na dachu
Czechowice-Dziedzice: Przewoził na dachu ładunek dwa razy większy od auta

Kierowcy, którzy próbują zaoszczędzić na transporcie bardzo często przekraczają granicę bezpieczeństwa. Nie inaczej było wczoraj w Czechowicach-Dziedzicach.

Dzielnicowi z lokalnego komisariatu odbywali rutynowy obchód. Przed południem na ulicy Piasta dostrzegli Fiata Seicento, który był wyraźnie przeładowany. Jego użytkownik przewoził nieznany materiał na dachu i… poza nim. Gabaryty przekraczały rozmiary samego samochodu.

Nietypowe zatrzymanie

Mundurowi zdołali zatrzymać kierowcę małego pojazdu. Był nim 51-latek, który raczej nie zdawał sobie sprawy z potencjalnych konsekwencji. Gdy policjanci poprosili go o dowód, szybko okazało się, że został zabrany kilka tygodni wcześniej. W kontroli pomagała jednostka drogówki z Bielska-Białej. Seicento nie posiadało ani badań technicznych, ani aktualnego ubezpieczenia.

Ładunek większy od samochodu

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co znajduje się na dachu. Udało się ustalić, że to kiepsko zabezpieczony styropian, który mógłby spowodować wypadek, gdyby spadł na jezdnię. Kierowca wykazał się bardzo dużą nieodpowiedzialnością.

Przewoził ładunek na dachu seicento
Auto nie miało aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia

W wyniku tego nałożone zostały dwa mandaty. Nie zabrakło też wniosku do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego z powodu długiego okresu bez obowiązkowego ubezpieczenia. Mężczyźnie grozi więc dodatkowa kara administracyjna.

Źródło: Dzieje się – Śląskie

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skoda Octavia iV Plug-in Hybrid polski cennik

Skoda Octavia iV Plug-in Hybrid (204 KM) startuje w Polsce od 138 900 zł

Zagubiony kierowca na torze

HIT! Zagubiony kierowca wjechał na słynny tor. Niemal spowodował kraksę w alei serwisowej