w

HIT! Zagubiony kierowca wjechał na słynny tor. Niemal spowodował kraksę w alei serwisowej

Zagubiony kierowca na torze
HIT! Zagubiony kierowca wjechał na słynny tor. Niemal spowodował kraksę w alei serwisowej

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o młodej dziewczynie, która przypadkowo wjechała na tor podczas wyścigu.

W pewnym momencie poczuła się bezradna, zaparkowała na poboczu i włączyła światłą awaryjne w swoim MINI. Ta historia jest podobna, choć jej konsekwencje wydają się jeszcze bardziej kuriozalne. Pewien kierowca niemieckiego SUV-a (Mercedes-Benz GLA) nie zwracał uwagi na znaki i zabłądził. Pech chciał, że jeździł po terenie najsłynniejszego toru w Brazylii: Interlagos.

Wjazd do alei serwisowej

Całe zdarzenie nagrała kamera GoPro kierowcy, który korzystał z wyścigowej nitki. Materiał zdradza wyraźną panikę mężczyzny, który w pewnym momencie zorientował się, że coś jest nie tak. Wjechał do alei serwisowej pod prąd i próbował zawrócić. Zauważa to użytkownik Chevroleta Camaro, który w chmurze dymu wytraca prędkość, by nie zderzyć się z Mercedesem.

Nieskuteczne oznakowanie

W sieci pojawia się mnóstwo komentarzy potwierdzających, że podobnych historii było znacznie więcej. Internauci obwiniają za to nie tyle kierowców, co zarządców obiektu, którzy do tej pory nie poprawili skutecznie oznakowania. Prawdopodobieństwo pomyłki wzrasta, gdy na torze odbywa się jednocześnie kilka eventów (w różnych sektorach).

Integralos pod prąd aleją serwisową
Niemal doprowadził do wypadku w alei serwisowej

Biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenie, inwestycja w kilka znaków i farbę nie wydaje się zbyt znacząca. Miejmy nadzieję, że sytuacja wkrótce zostanie opanowana – zanim dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fiat ze styropianem na dachu

Czechowice-Dziedzice: Przewoził na dachu ładunek dwa razy większy od auta

Korek na autostradzie i wypadek przez nieuwagę

Co za dzwon! Wszystko przez zagapienie kierowcy SUV-a