w

Ciekawe wieści od Volkswagena: Koncern nie sprzeda Lamborghini i Ducati, Audi przejmie kontrolę nad Bentleyem

VW will not sell Ducati and Lamborghini
Ciekawe wieści od Volkswagena: Koncern nie sprzeda Lamborghini i Ducati, Audi przejmie kontrolę nad BentleyemCiekawe wieści od Volkswagena: Koncern nie sprzeda Lamborghini i Ducati, Audi przejmie kontrolę nad Bentleyem

Duży koncern, duża odpowiedzialność. Rada nadzorcza Volkswagena podjęła dziś wiele ważnych, przyszłościowych decyzji.

Niemiecki potentat przemysłu samochodowego szuka różnych rozwiązań, by zapewnić sobie lepsze „jutro”. Po sieci krążyły plotki o rozważaniu sprzedaży Lamborghini i Ducati. Co ciekawe, nie były to jedynie plotki, tylko jeden z rozważanych scenariuszy. Władze poważnie zastanawiały się nad właściwym rozwiązaniem, ale ostatecznie większość członków zagłosowała przeciwko. Czy to dobrze? Włoska marka supersamochodów jest ikoną i mógłby to być duży cios wizerunkowy – zupełnie niepotrzebny. Z kolei producent jednośladów to rodzynek w swojej branży, który także wpływa na prestiż postrzegania firmy. Dobrze więc, że został w rodzinie.

Audi nad Bentleyem? Tylko w biurze

Kolejny bardzo ważny wątek, o którym dyskutowano dotyczył organizacji w Bentleyu. W końcu podjęto decyzję o przeniesieniu luksusowego brandu pod skrzydła Audi. Ma to nastąpić 1 marca 2021 roku. Czy to dobry pomysł? Oficjalnym argumentem jest próba znalezienia optymalnego rozwiązania umożliwiającego wydajniejszą produkcje zelektryfikowanych gam modelowych. Krótko mówiąc, inżynierowie tych marek mają współpracować, by stworzyć jak najlepsze samochody elektryczne.

Audi będzie zarządzało Bentleyem od 2021 roku
1 marca 2021 roku Bentley trafi pod skrzydła Audi

Nie jest też tajemnicą, że koncern chce zmniejszyć koszty stałe – podobno o 5%, co jest naprawdę dużą wartością. Ceny materiałów mają też zostać obniżone o 7% w ciągu najbliższych dwóch lat. Mamy nadzieję, że konsekwencją tego nie będzie obniżenie jakości.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SEAT Leon 1.5 eTSI DSG FR test

Kompakt w hiszpańskim stylu: SEAT Leon 1.5 eTSI DSG FR ma kilka mocnych argumentów (TEST)

Ryby pływające po drodze

Uważaj na dzikie… karpie! Takiego czegoś jeszcze nie widzieliście