w

Białystok: Kierowca zapomniał o użyciu lusterek. Doprowadził do kolizji z busem

Białystok - kolizja z busem
Białystok: Kierowca zapomniał o użyciu lusterek. Doprowadził do kolizji z busem

Do bardzo niebezpiecznej kolizji doszło na jednej z białostockich dróg. Sprawca wymusił pierwszeństwo.

Zdarzenia miało miejsce 18 stycznia bieżącego roku. Jak widać na nagraniu, kierowca busa porusza się lewym pasem. W pewnym momencie, dość nagle, na jego tor jazdy wjeżdża użytkownik czarnego hatchbacka. Osoba prowadząca pojazd dostawczy rozpoczyna awaryjne hamowanie.

Kierowca busa zderzył się z osobówką
Kierowca busa jechał prawidłowo

Gwałtowne wytracanie prędkości potwierdzają pulsacyjne światła stopu. Niestety, nie udało się uniknąć kontaktu – nawierzchnia była pokryta dużą warstwą śniegu, co wydłużało drogę hamowania. Doszło więc do kolizji, w wyniku której bus „popchnął” osobówkę, a następnie otarł się o barierki. Obaj uczestnicy zdarzenia zdołali opanować swoje pojazdy.

Sprawca w Polo

Za zdarzenie odpowiada kierowca samochodu miejskiego, który zapomniał o użyciu lusterek. Zmienił pas w momencie, gdy dostawczak Mercedesa był już bardzo blisko. Szczęście w nieszczęściu, że nikt nie doznał uszczerbków na zdrowiu.

Można było jednak tego uniknąć, gdyby sprawca zderzenia zachował więcej ostrożności i nie wymuszał pierwszeństwa. Pamiętajcie, by nigdy nie pozwalać sobie na nieuwagę podczas prowadzenia pojazdu. Fundamentami bezpieczeństwa są rozsądek wyobraźnia i przepisowość.Ko

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Co zrobić gdy kluczyki się zatrzasną

Zatrzaśnięte kluczyki? Kierowca lawety pokazał jak temu zaradzić. Ma chłop fach w rękach!

Sandero 2021 - test

PIERWSZA JAZDA po polskich drogach: Dacia Sandero zdrożała, ale jest lepszym autem