w

Bentley notuje wzrost sprzedaży. Chiński klient, ważny klient

Bentley - wzrost sprzedaży 2021
Bentley notuje wzrost sprzedaży. Chiński klient, ważny klient

Tak dobrych czasów w Bentleyu jeszcze nie było. Luksusowa marka ma coraz szerszą gamę, która przyciąga bardzo wielu klientów.

Praktycznie każdy model jest pożądany, co cieszy producenta i księgowych. Ogromne zainteresowanie budzi oczywiście Bentayga, czyli jedyny SUV w ofercie. Dziewięć miesięcy temu poinformowano o produkcji, która sięgnęła 20 tysięcy egzemplarzy. Biorąc pod uwagę cenę i potencjalny target, jest to genialny rezultat.

Bentley sprzedaż
Fundamentem sprzedaży jest Bentayga. Bardzo dobre wyniki notuje także Flying Spur

Ta liczba będzie oczywiście rosnąć. Przypomnijmy, że uterenowiony model doczekał się nowego wcielenia, co na pewno wpłynie na sprzedaż. Z kolei Flying Spur zyskał wersję z silnikiem V8 – dla tych, którzy nie chcą W12.

Chiński klient, ważny klient

Jak informują przedstawiciele luksusowej marki, w tym roku zanotowano już o 48% więcej zleceń, niż na początku ubiegłego. Kluczową rolę w sprzedaży odgrywają Chiny, gdzie poziom zamówień stopniowo wzrasta i nic nie wskazuje na to, by ten trend się zmienił. Niestety, nie podano dokładnych liczb – na dane musimy jeszcze chwilę poczekać. Wiadomo jednak, że wspomniany Flying Spur ma spory udział w sukcesie.

Warto dodać, że popyt wzrósł też w obu Amerykach – o mniej więcej 4%. Dzięki temu udało się zrównoważyć lekkie spadki na Bliskim Wschodzie i w Europie. Pozostaje już tylko trzymać kciuki za brytyjską firmę oraz ich kluczową fabrykę w Crewe (Anglia), która w ubiegłym roku miała 7-tygodniowy przestój w wyniku pandemii. Liczymy, że gama Bentleya będzie się poszerzać, czym zainteresuje kolejnych klientów.

 

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Krzemiński

Jestem dziennikarzem motoryzacyjnym i przedsiębiorcą. Od 2012 roku prowadzę NaMasce.pl. Tworzę dla Was materiały o tematyce samochodowej i motocyklowej, ale też zaglądam do światów technologii, fotografii i biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skoda Kushaq 2021

Skoda Kushaq: Oficjalna zapowiedź kolejnego crossovera czeskiej marki

Honda HR-V 2022

Mamy to! Honda HR-V 2022 bez tajemnic!